شیخ زکزاکی به نیجریه بازگشت

به گزارش آخرین خبر به نقل از العالم، منابع آگاه اعلام کردند که شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه پس از اینکه نتوانست به خاطر کارشکنی های متعدد تحت درمان قرار بگیرد به نیجریه بازگشت.

شیخ زکزاکی به نیجریه بازگشت

این در حالیست که رهبر جنبش اسلامی نیجریه پیشتر با انتشار پیامی ویدئویی از بازگشت خود به نیجریه خبر داده بود.

خبر بازگشت شیخ زکراکی پیشتر حساب کاربری دفتر وی نیز تائید کرده و گفته بود که ایشان قرار است ساعت 22:00 شب گذشته به وقت دهلی نو راهی نیجریه شود.

در پیام تصویری منتشر شده، شیخ ابراهیم زکزاکی به تشریح کارشکنی های اجرا شده توسط دولت نیجریه پرداخته و اعلام کرده است که ترجیح می دهد به کشورش خودش بازشود و از آنجا در صورت امکان به کشور دیگری برود که شرایط درمان مهیا باشد.

به گفته شیخ زکزاکی، مقام های نیجریه ای بر خلاف برنامه از پیش مشخص شده ابتدا قصد داشته اند وی را به بیمارستان دیگری منتقل کنند.

شیخ زاکزاکی همچنین افزود که فرستادگان دولت نیجریه همچنین اطلاعات غلطی در مورد پرونده سلامت وی در اختیار مقام های هندی قرار داده اند و همین امر روند درمان را مختل کرده و باعث شدند تا پزشکان هندی بگویند که از بیماری های او هیچ اطلاعی ندارند و روند آزمایشات باید از ابتدا آغاز شود.

در ادامه شیخ زکزاکی با متهم کردن دولت نیجریه به دلیل دروغگویی، اضافه کرده است: دولت هند تنها 2 ساعت به ما وقت داد که تصمیم بگیریم که آیا شرایط بیمارستان را می پذیریم یا می خواهیم به نیجریه بازگردیم. به آن ها گفتیم که این شرایط را نمی پذیریم و ترجیح می دهیم که به کشور خودمان بازگردیم. اما با گذشت 24 ساعت، هنوز پاسخی نداده اند. کشورهای بسیار دیگری وجود دارد. ما به نیجریه باز می گردیم و اگر هر یک از آن کشورها شرایط ما را پذیرفتند، به آنجا می رویم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 229

به "شیخ زکزاکی به نیجریه بازگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیخ زکزاکی به نیجریه بازگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید