شینهوا: آمریکا یک عذرخواهی به چین بدهکار است

به گزارش آخرین خبر، خبرگزاری رسمی چین در گزارشی تحلیلی ضمن انتقاد شدید از آمریکا گفت این کشور به خاطر برخورد ناشایستی که با چین و چینی ها در ارتباط با شیوع ویروس کرونا داشته یک عذرخواهی بدهکار است.

شینهوا: آمریکا یک عذرخواهی به چین بدهکار است

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شینهوا روز آدینه در مطلبی نوشت آمریکا از همان ابتدا کارهای نادرستی انجام داد و انتقادهای نابجایی از چین کرد کشوری که حالا خودش نیز درگیر شیوع کرونا شده و با چالش روبرو است.

خبرگزاری رسمی چین پا را از این فراتر گذاشته و نوشته است جهان به چین یک تشکر و آمریکا یک عذرخواهی بدهکار است، زیرا اگر کوشش های چین برای کنترل و مهار این ویروس نبود، شرایط بسیار وخیم می شد.

گزارش تاکید می نماید پس از شیوع این بیماری و کوشش های چین بود که سازمان بهداشت جهانی واکنش پکن به شیوع کرونا را قوی، به موقع و موثر توصیف کرد.

شینهوا با اشاره به تجربه پیروز چین در مهار این ویروس نوشته است، ما با تعهد و با جسارت وارد مبارزه با کرونا شدیم جهان اکنون به تجربه چین در واکنش به ویروس کووید 19 و همچنین اقلام مادی دیگر برای مقابله با کرونا احتیاج دارد.

همزمان ماجائو شو معاون وزیر خارجه چین در مصاحبه ای در پکن گفت جهان کوشش ها و پیروزیت های چین را برای کنترل کرونا به رسمیت شناخته است.

گزارش خبرگزاری چین حاکی است که یک هیئت از کارشناسان شیلی نیز در روزهای آینده برای فراگیری تجربیات چین در مبارزه با کرونا به این کشور سفر می نماید.

وانگ یی وزیر خارجه چین هم اعلام نموده است که این کشور یاری های پزشکی و اطلاعات مرتبط با کرونا را در اختیار ایتالیا قرار می دهد اولین کشور غربی که عضو برنامه راه ابریشم نوین چین شد.

همزمان جائو لی جیان سخنگوی وزارت خارجه چین هم در نشست خبری در واکنش به بعضی سخنان مبنی بر آن که چین باید درباره شیوع ویروس کرونا عذرخواهی کند، تاکید نمود: ویروس دشمن مشترک بشر است چین و دیگر کشورهایی که ویروس در آن شیوع یافته، از قربانیان این ویروس هستند دیدگاه عذرخواهی چین بی اساس و غیرموجه است.

یکی از مجریان شبکه خبری فاکس آمریکا چندی پیش در برنامه ای گفته بود چینی ها باید به خاطر شیوع ویروس به طور رسمی عذرخواهی نمایند، همزمان در شبکه های اجتماعی نیز چنین پیغام هایی دیده شده است. سخنگوی وزارت خارجه چین در این باره گفت: سخنان مجری فاکس مضحک است و استکبار، تعصب و نادانی وی را نشان می دهد.

وی اضافه نمود: در حال حاضر منشاء کرونا هنوز تعیین نشده است چین در مبارزه با این ویروس جدید به عنوان یک کشور عظیم مسئولیت پذیرفته و وظایف خود را انجام می دهد، تدابیر این کشور نیز مورد ستایش جامعه جهانی قرار گرفته است.

او اضافه نمود: تا کنون مقامات بیش از 170 کشور و سازمان بین المللی و منطقه ای با ارسال پیغام با مردم چین همدردی و از مردم چین پشتیبانی نموده اند و از خدمات و بهای پرداخته شده برای جلوگیری و مهار بیماری قدردانی نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 892

به "شینهوا: آمریکا یک عذرخواهی به چین بدهکار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شینهوا: آمریکا یک عذرخواهی به چین بدهکار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید