صادرات نفت ایران به چین 19.5 درصد افزایش یافت

به گزارش آخرین خبر، گمرک چین اعلام نمود واردات نفت این کشور از ایران در ماه می در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 19.5 درصد افزایش یافت و به 619 هزار و 300 بشکه در روز رسید.

صادرات نفت ایران به چین 19.5 درصد افزایش یافت

با ما همراه باشید و با هزینه سفر به چین با هواپیما از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، آمارهای رسمی منتشر شده توسط گمرک چین نشان می دهد که واردات نفت چین از ایران در ماه می در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 19.5 درصد افزایش داشته است.

اعداد و ارقام منتشر شده از سوی اداره کل گمرکات چین نشان می دهد که این کشور در طی ماه می روزانه 619 هزار و 300 بشکه نفت از ایران خریداری نموده است.در همین بازه زمانی، روسیه با صدور 1.24 میلیون بشکه نفت به چین به تامین کننده بزرگ تری برای چین تبدیل شده است.این رقم نشان دهنده افزایش 337 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

میزان واردات نفت چین از عربستان، دومین تامین کننده نفت این کشور نیز در ماه می با 33.6 درصد افزایش نسبت به سال قبل به حدود 961 هزار بشکه در روز رسیده است.

افزایش صادرات نفت ایران به چین در حالی است که جمهوری اسلامی ایران سریعتر از پیش بینی های تحلیلگران توانسته سهم خود از بازار نفت را پس از لغو تحریم ها افزایش دهد.

تجار اوایل ماه ژوئن گفتند صادرات نفت ایران به نزدیکی سطح قبل از تحریم ها یعنی حدود 2.5 میلیون بشکه در روز رسیده است. به گفته تجار، این نشان می دهد که ایران در حال بازپس گیری سهم قبلی خود از بازار است که در طول تحریم ها از دست داده بود.

صادرات نفت ایران درماه های آوریل و می به ترتیب 2.1 و 2.3 میلیون بشکه در روز بوده که بالاتر از 1.3 میلیون بشکه در روز یک سال قبل است.

بر اساس این گزارش، آسیا مقصد اصلی نفت ارسالی ایران به وسیله نفتکش های خارجی است و کشورهای هند، چین و ژاپن بزرگترین خریداران نفت ایران هستند.

245

منبع: تسنیم
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 765

به "صادرات نفت ایران به چین 19.5 درصد افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات نفت ایران به چین 19.5 درصد افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید