طرح دوچرخه اشتراکی در سطح شهر تهران اجرایی نشده است

به گزارش آخرین خبر، محمدعلی کرونی در مصاحبه با خبرنگاران، با اشاره به جزئیات جلسه کمیسیون حمل و نقل که به موضوع حمل و نقل پاک اختصاص داشت، گفت: ما اطلاعاتی از طرح دوچرخه اشتراکی خواسته بودیم زیرا اطلاعاتی در این زمینه نداشتیم. بر اساس تحقیقات و تجربه، طرح دوچرخه در تهران طرحی شکست خورده است اما معاونت حمل و نقل معتقد بود راه حل جدیدی در این زمینه دارد.

طرح دوچرخه اشتراکی در سطح شهر تهران اجرایی نشده است

وی گفت: یک شرکت خصوصی به این معاونت پیشنهاد داده 5 هزار دوچرخه بر اساس آخرین سیستم ها و تکنولوژی در سطح شهر تهران تردد نمایند اما هنوز این موضوع در سطح شهر به دلیل مسائلی که وجود دارد اجرایی نشده است. بیمه سرنشین و بیمه دوچرخه و بیعانه ای که باید به میزان یک میلیون تومان در حساب فردی که دوچرخه را به امانت می گیرد، برخی از این مسائل است که به نظر می آید این طرح را نیز با شکست روبرو کند.

کرونی با بیان اینکه طرح دوچرخه اشتراکی در حال حاضر به صورت پایلوت در یک محیط دانشگاهی اجرایی می گردد، گفت: به نظر نمی آید نتایج این اجرای آزمایشی در دانشگاه قابل تسری در سطح شهر تهران باشد.

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اظهارداشت: دوچرخه هایی که در حال حاضر در خانه دوچرخه است، دوچرخه های قدیمی است و هنوز این دوچرخه ها در سطح شهر تهران مشاهده نشده است.

وی ادامه داد: موضوع دیگری که در کمیسیون مطرح شد استفاده از موتورهای برقی، اتوبوس و تاکسی برقی بود که معاونت پیشنهاد خرید 5 هزار موتور برقی و جایگزین کردن آن با موتورهای فعلی در برخی از این مجموعه های شهرداری را دارد که رئیس شورا با این طرح مخالفت کرد و گفت در این حوزه به دنبال طرح های کوچک نباید بود و اهداف بزرگتر را باید دنبال کرد.

وی اضافه کرد: در این راستا رئیس شورا پیشنهاد بسته های سرمایه گذاری در حوزه موتور برقی، اتوبوس برقی و واگن مترو را داد زیرا عمده ساخت خودرو، واگن مترو در داخل کشور انجام می گردد. همچنین تاکید شد موضوع تفاهمنامه شهرداری با وزارت نفت در خصوص صرفه جویی در سوخت و یاری به حمل و نقل عمومی پیگیری گردد.

کرونی تاکید نمود: برای اجرای این بسته سرمایه گذاری پیش بینی شد کارگروه مشترکی بین شورا و معاونت تشکیل گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 11

به "طرح دوچرخه اشتراکی در سطح شهر تهران اجرایی نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح دوچرخه اشتراکی در سطح شهر تهران اجرایی نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید