فهرست لوازم مورد احتیاج برای سیسمونی نوزاد

به گزارش آخرین خبر، سیسمونی نوزاد از قدیم مورد توجه خانواده ها بوده است.وسایل و لوازم برای سیمونی بسیار زیاد است که به مهمترین و ضروری ترین آن ها اشاره می کنیم.

فهرست لوازم مورد احتیاج برای سیسمونی نوزاد

معمولا بعد از اینکه جواب آزمایش بارداری مثبت می گردد خانواده ها به فکر تهیه سیسمونی برای فرشته کوچکی که در راه است می افتند. اینکه سرویس نوزاد شامل چه لوازمی باشد بستگی به خودتان دارد. برخی دوست دارند از شیر مرغ تا جان آدمیزاد تهیه نمایند و برخی ها فقط درصدد خرید لوازم مهم و ضروری برای نوزادشان هستند. در این مقاله سعی نموده ایم لوازم مورد نیاز برای سیسمونی نوزاد را ذکر کنیم. با ما همراه باشید.

پدر و مادرها برای اولین فرزند خود بسیار هیجان زده هستند و مشتاقانه خرید می نمایند. در این خریدهای پر شور زیبایی و جذابیت ظاهری حرف اول را می زند و به همین دلیل اغلب مجبور می شوند، خریدهای دوباره انجام دهند. برای جلوگیری از هزینه های دوباره، پدر و مادرها قبل از برعهده دریافت این مسئولیت باید فاکتورهای درست و لازم جهت انتخاب لوازم و وسایل مورد نیاز برای سیسمونی نوزاد خود را یاد بگیرند.

وسایل لازم برای اتاق خواب

یکی از اولین وسایل مورد نیاز سیسمونی در اتاق خواب، تخت نوزاد است. انتخاب تخت نرده ای قابل تنظیم برای کودکی که به زودی یاد می گیرد از نرده بالا برود و نسبت به محیط اطراف کنجکاو می گردد، بسیار مهم است. تخت هایی که تنظیم های مختلف دارند و هم زمان با رشد کودک قابل تغییرند مناسب بوده، می توان چند سالی از آن ها استفاده کرد. تخت نوزاد حتما باید نرده های محافظ داشته باشد و فاصله بین نرده ها حداکثر 5 الی 6 سانتی متر باشد، به طوری که سر کودک در میان آن گیر نکند. هر چه فاصله نرده ها به هم نزدیک تر باشد، قیمت تخت بالاتر بوده و برای نوزاد شما امن تر است. علاوه بر تخت تشک، ملحفه و بالش هم برای نوزاد نیاز است که باید با جنس مرغوب و از الیاف طبیعی تهیه گردد.

از جمله وسایل تزیینی تخت نوزاد، آویز بالای تخت است که اگرچه خرید آن ضروری نیست اما وسیله خوبی برای خواباندن نوزاد است و برای سرگرم شدن او موقع بیداری نیز مناسب است. بهتر است اسباب بازی های آویز تخت کودک از رنگ های مختلف و با ارتفاعات مختلف باشد و موسیقی آرامی داشته باشد.

بهتر است کمد نوزاد که برای سیسمونی تهیه می گردد شیشه نداشته باشد زیرا کودک عادت به بازی و پرت کردن اشیا و اسبا ب بازی ها دارد. شکستن شیشه می تواند خطرآفرین باشد. در خصوص کشوها هم بهتر است کمدهایی را انتخاب کنید که درهای آنها به آرامی بسته می شوند. در این نوع، احتمال ماندن انگشتان کودک بین کشو و آسیب دیدن آنها کمتر است.

بهتر است دو عدد تهیه گردد. یکی برای داخل منزل و دیگری از جنس ضخیم تر برای بیرون.

به خصوص برای فصل تابستان کاربرد دارد. بهتر است یک عدد تهیه گردد.

لباس نوزاد

برای خرید لباس نوزاد موارد زیر ضروری است:

زیرپوش زیردکمه دار سایز صفر 3 عدد، سایز یک 3 عدد (بسته به فصل آستین کوتاه یا بلند). شورت عینکی سایز صفر برای سیسمونی لازم نیست و باید از سایز یک دو عدد تهیه کنید.

شلوار (از جنس زیرپوش) بسته به فصل جوراب دار یا بدون جوراب 3 عدد.

حداقل دو عدد. هنگام خرید توجه کنید پیش بند مناسب سن فرزندتان باشد. ضمناً، جنس خوبی انتخاب کنید که در برابر شستشو مقاوم بوده و سریع از بین نرود.

کلاه نازک از جنس زیر پوش که حتی در تابستان برای بعد از حمام کاربرد دارد.

لباس سرهمی برای بیرون از خانه در 2 سایز (با توجه به اینکه در ماه های اول ممکن است بچه خیلی بیرون برده نگردد و سریع هم تغییر سایز می دهد، خرید تعداد زیاد لباس در سایز کوچک برای سیسمونی منطقی نیست)

چند عدد بلوز و شلوار برای مهمانی رفتن نوزاد در سایزهای مختلف باید تهیه گردد.

سه الی جهار جفت کافی است.

دو دست (هر دست 24 تکه است) سرویس نوزادی ضروری است.

پوشک

اگر می خواهید برای بچه از پوشک بهره ببرید 5 الی 6 عدد کهنه نخی تهیه کنید که برای خشک کردنش بعد از شستشو به درد می خورد. اگر خیال دارید به جای پوشک از کهنه بهره ببرید، بعد از این که مطمئن شدید جنس کهنه خوب است حدود 24 عدد نیاز دارید تا یک روز تمام را جواب دهد و روز بعد هم برای شستن و خشک شدن و احیاناَ اطو کردن آن وقت داشته باشید. بهتر است در این حالت از محافظ کهنه که یک لایه نازک است هم بهره ببرید. اگر می خواهید پوشک معمولی یا کهنه را به کار برید به یکی از انواع شورت های چسبی، گره ای یا دکمه ای نیاز دارید اما پوشک های کامل نیاز به این شورت ها ندارن. توجه داشته باشید که تشکچه تعویض حتماً قابل شستشو باشد و بهتر است دو عدد باشد. یکی با ضخامت بیشتر که نرم تر باشد (برخی از آن ها یک قسمت ضخیم تر هم برای زیر سر بچه دارند) و یکی نازک و سبک برای بیرون که همواره داخل کیف وسایل باقی می ماند.

وسایل مورد نیاز برای حمام کردن نوزاد

برای شستشوی کودک داشتن یک وان کوچک در وسایل سیسمونی او بسیار ضروری به نظر می رسد. همچنین شامپو و صابون، دستمال مرطوب و کرم، حوله و لیف از مهم ترین نیازهای کودک در این قسمت از خانه است. سایر لوازم بهداشتی نوزاد عبارتند از: پودر بچه، روغن ماساژ بعد از حمام، فین گیر، ناخن گیر، برس مو و لثه گیر می باشد.

وسایل مربوط به تغذیه نوزاد

شیشه شیر در دو سایز. بهترین نوع آن ها برای سیسمونی نوعی است که بدنه آن ساده باشد تا تمیز کردن آن راحت تر باشد ، آن هایی که سر بزرگی دارند و شبیه سینه مادر هستند معمولاً برای بچه ها قابل قبول تر هستند. اگر جنس آن طلقی باشد خیلی مطمئن تر است.

ترجیحاً از جنس ابری باشد که داخل شیشه های طلقی را خش نیاندازد.

که شامل بشقاب، قاشق (اگر قاشقی پیدا کردید که سر آن نرم باشد خیلی بهتر است) کاسه، لیوان و سرویس قابلمه کوچک برای نوزاد است.

برای آرام کردن بچه در خیلی از موارد کارساز است. بهتر است پستانک کوچک از جنس سیلیکون انتخاب کنید تا گرد و غبار را به خودش جذب نکند.

وسایل حمل و نقل نوزاد

کالسکه از جمله وسایل لازم برای سیسمونی است که هنگام بیرون رفتن به یاریتان می آید. کالسکه ها انواع گوناگونی دارند اما باز هم جدای مدل، ایمنی است که حرف اول را می زند. نشیمن گاه کالسکه باید ثابت، به اندازه کافی سفت و مقاوم بوده و ترجیحا قد کالسکه کمی بلند باشد. موقع خرید به وزن کودک، کیفیت پارچه، سیستم توقف و حرکت دقت کنید. کالسکه پلاستیکی با پارچه نامرغوب نخرید. ضمناً کالسکه هایی که امکان برگرداندن روی کودک به سمت والدین دارند، ارجح بوده و حس امنیت بیشتری به کودک انتقال می دهند.

این وسیله به ویژه برای افرادی که از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می نمایند مناسب است. ترجیحا انواع سنگین را انتخاب نکنید اما به ایمنی توجه زیادی داشته باشید. سبد حمل باید دارای کمربند ایمنی باشد. همچنین دسته یا بند بلند کردن آن ثابت و محکم باشد. پارچه درون سبد نیز بهتر است با کیفیت بوده و قابل شستشو در ماشین لباس شویی باشد.

برخی از والدین ترجیح می دهند به جای استفاده از سبد حمل نوزاد یا کالسکه، برای سیسمونی نوزادشان آغوشی تهیه نمایند. این وسیله تا زمانی که نوزاد شما سنگین نشده باشد بسیار خوب بوده و صدای شنیدن ضربان قلب و بوی تن مادر یا پدر سبب آرامش و القای حس امنیت به کودک می گردد.

اسباب بازی

اسباب بازی یکی از وسایل جذاب برای سیسمونی است که در طی مراحل رشد کودکتان با آن زیاد سر و کار دارد. در دکوراسیون اتاق کودک و انتخاب اسباب بازی از رنگ های شاد و متنوع بهره ببرید و از تک رنگی بپرهیزید. در خصوص دخترها باید توجه کرد که بازی با عروسک در قالب پوشاندن لباس آن ها، بستن دگمه ها و گره زدن بند لباس عروسک نه تنها تمرینی برای انگشت های کوچک آن هاست بلکه به آن ها در پرورش مهارت های اجتماعی شان به وسیله تصورات و نقش هایی که بازی می نمایند هم یاری می نماید و این بیش ترین چیزی است که از اسباب بازی های کوچک کسب می نمایند. پس به وسایل مورد علاقه آن ها اهمیت دهید و جای خاصی برای آن ها در نظر بگیرید.

گردآوری: مجله اینترنتی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1295

به "فهرست لوازم مورد احتیاج برای سیسمونی نوزاد" امتیاز دهید

2 کاربر به "فهرست لوازم مورد احتیاج برای سیسمونی نوزاد" امتیاز داده اند | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فهرست لوازم مورد احتیاج برای سیسمونی نوزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید