قانونمند شدن گدایی در سوئد ، 21 دلار بده، 90 روز گدایی کن

به گزارش آخرین خبر، گداهای شهر اسکلیستونا در سوئد می توانند از این پس با دادن 25 دلار و دریافت اجازه نامه رسمی، سه ماه به شکل قانونی در این شهر گدایی نمایند.

قانونمند شدن گدایی در سوئد ، 21 دلار بده، 90 روز گدایی کن

به گزارش آخرین خبر به نقل از گاردین، اسکلیستونا که در غرب استکهلم واقع شده، نخستین شهر سوئد است که به گداها مجوز رسمی و قانونی فعالیت می دهد. این در حالی است که بعضی از شهرهای سوئد در چند ماه اخیر گدایی را ممنوع و غیرقانونی اعلام نموده اند.

بر اساس آیین نامه گدایی در اسکلیستونا، هر فرد می تواند با پر کردن یک فرم آنلاین یا مراجعه کردن به ایستگاه پلیس به شکل رسمی درخواست دریافت مجوز گدایی بدهد. ضمن اینکه متقاضیان باید کارت شناسایی معتبر هم داشته باشند. هزینه این درخواست حدود 25 دلار است و مجوز سه ماه اعتبار دارد. اگر یک گدا بدون داشتن مجوز قانونی گدایی کند، ممکن است تا بیش از 400 دلار جریمه گردد.

قانون تازه گدایی در شهر اسکلیستونا از حدود یک سال پیش محل بحث احزاب مختلف در این شهر بود و پایان با پشت سر گذاشتن موانع قانونی از روز اول ماه اوت اجرایی شد. جیمی یانسن از مشاوران محلی حزب سوسیال دموکرات سوئد، هدف از اجرای قانون گدایی در اسکلیستونا اداری و قانونمند شدن این کار و سخت تر کردن فرآیند درخواست پول از مردم برای کسانی است که گدایی پیشه می نمایند.

موافقان طرح می گویند صدور مجوز گدایی باعث می گردد هویت بی خانمان ها و دیگر افراد آسیب پذیر شهر در مراکز رسمی شناسایی گردد و مسئولان محلی آسان تر بتوانند به آنها خدمات اجتماعی ارائه دهند. از سوی دیگر، بعضی منتقدان معتقدند گروه های خلافکار می توانند با دریافت مجوز 90 روزه گدایی برای افراد محروم، از موقعیت آنها سوءاستفاده نمایند و درآمد گداهای واقعی و آسیب پذیر را برای خود بردارند.

شبکه تلویزیونی SVT گفت در نخستین هفته اجرای طرح قانونی شدن گدایی هشت نفر درخواست خود را به مسئولان محلی ارائه داده اند. پلیس هم در تعطیلی های آخر هفته گذشته به سه شهروند اتحادیه اروپا که در مرکز شهر اسکلیستونا گدایی می کردند قانون تازه را یادآوری و بساط آنها را جمع کرد. گفته می گردد بعضی گداها کوشش نموده اند با تظاهر به فروختن بلوبری، همچنان به کار گدایی هم ادامه بدهند.

تامس برکویست، رئیس پلیس شهر اسکلیستونا درباره طرح قانونی کردن گدایی به روزنامه آفتونبلادت گفته است: وکلای شهرداری اسکلیستونا در حال ارزیابی روش های پاسخ دادن به کوشش برای دور زدن قانون هستند. ما باید شرایط کلی را در نظر بگیریم و ببینیم اوضاع برای گداها و مجریان قانون چگونه پیش می رود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 218

به "قانونمند شدن گدایی در سوئد ، 21 دلار بده، 90 روز گدایی کن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانونمند شدن گدایی در سوئد ، 21 دلار بده، 90 روز گدایی کن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید