قانون، جزای سنگینی برای تنبیه دانش آموز در نظر گرفته است

به گزارش آخرین خبر، رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات و رئیس ستاد ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: قانون جزای سنگینی برای تنبیه دانش آموز در نظر گرفته است.

قانون، جزای سنگینی برای تنبیه دانش آموز در نظر گرفته است

علی محمدی در گفت وگو با آخرین خبر، در رابطه با گزارش تنبیه دانش آموز در ناحیه دو شهرستان زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر کارشناس پرونده در منطقه مربوطه در حال پیگیری پرونده است و پرونده برای پیگیری های بیشتر و تصمیم گیری های لازم به هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان اداره کل آموزش و پرورش استان ارسال شده است.

این مسئول ادامه داد: سال جاری کلاس های آموزشی در رابطه اصول تربیتی، تنبیهی و موارد قانونی آن برای معلمان برگزار گردید و بخشنامه هایی نیز در این رابطه به مدارس ارسال شده است و روش های صحیح تنبیهی متذکر شده است و اگر معلمی تخلفی را بیش از یک بار تخلفی را تکرار کند قانون تنبیه سخت و حتی انفصال از خدمت را در پیش گرفته است.

وی اضافه نمود: برخی دانش آموزان به دلیل انرژی بالایی که دارند نظم کلاس و روند آموزش را برهم می زنند که گاهی سبب خشم و عصبانیت معلم می گردد، برای همین روش هایی برای کنترل انرژی دانش آموزان پیش بینی شده است.

محمدی توضیح داد: بر اساس آیین نامه انضباطی مدارس، هرگونه تنبیه، توهین و مشخص تکالیف اضافی برای دانش آموزان غیرقانونی است. به عبارت دیگر مطابق ماده 77 آیین نامه انضباطی مدارس، اعمال ھرگونه تنبیه از قبیل اھانت، تنبیه بدنی و مشخص تکالیف درسی جھت تنبیه ممنوع است اما برای برخورد با تخلفات احتمالی دانش آموزان، قانون سلسله مراتبی را بر اساس اصول تربیتی مشخص نموده است که برای تنبیه دانش آموزان باید به آن توجه گردد.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات و رئیس ستاد ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان یادآور شد: گفتنی است که بر اساس ماده 74 این آیین نامه، قصور و سھل انگاری دانش آموزان نسبت به انجام وظایف خود تخلف محسوب می گردد و مدیر، شورای مدرسه، معاونان و مربیان موظف اند قبل از اعمال ھر گونه تنبیه از وضع و موقعیت محصل آگاھی یابند و در جستجوی انگیزه و علت تخلف برآیند و نسبت به برطرف آن اقدام نمایند.

این مسئول با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری بر آموزش حقوق شهروندی اقدامات مناسبی اجرا شده است، توضیح داد: تنبیه این دانش آموز سال جاری اولین مورد از تنبیه بدنی در استان است که معلم خاطی با توجه به نوع جرم و تشخیص هیئت مربوطه، اعمال قانون خواهد شد، همچنین نباید فراموش کرد که تنبیه نتیجه عکس داشته و تاثیر مثبتی بر روی دانش آموز ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 فروردین 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 53

به "قانون، جزای سنگینی برای تنبیه دانش آموز در نظر گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون، جزای سنگینی برای تنبیه دانش آموز در نظر گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید