قیمت مسکن در تهران منهای منطقه یک و سه

به گزارش آخرین خبر، خبرنگاران: وزارت راه وشهرسازی قیمت مسکن در شهر تهران را بدون دو منطقه 20 میلیون تومان گفت.

قیمت مسکن در تهران منهای منطقه یک و سه

به گزارش خبرنگاران، در حالی که بانک مرکزی می گوید: متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده به وسیله بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 27 میلیون تومان بوده، وزارت راه و شهرسازی مدعی است قیمت مسکن در تهران حدود 25 میلیون تومان است.

محمود محمودزاده در مورد تصمیم وزارت راه و شهرسازی برای ارائه آمار کشوری از میانگین قیمت خرید و فروش هرمترمربع واحد مسکونی همچنین بازار اجاره در استطاعت عموم مردم، گفت: با توجه به آنکه آماری که قبلا با برداشت از داده های مرکز آمار و بانک مرکزی از قیمت خریدوفروش هر متر مربع واحد مسکونی ارائه می شد فقط مختص تهران بود و تعمیم آن به کل کشور سبب افزایش کاذب قیمت ها می شد، ارائه آمار به آن شیوه متوقف شد.

وی ادامه داد: هم اکنون برای تمام مراکز استان ها میانگین آمار خرید و فروش استخراج شده و در هفته جاری ارائه خواهد شد.معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در تهران میانگین خریدوفروش یک مترمربع واحد مسکونی حدود 25 میلیون تومان است. درعین حال در شهر تهران اگر مناطق یک و سه را که رقم های خرید و فروش در آنها غیرمنطقی است را در نظر نگیریم، میانگین قیمت هر مترمربع خرید و فروش واحد مسکونی 20 میلیون تومان برآورد می گردد.

بانک مرکزی برای آبان متوسط قیمت مسکن را 27 میلیون تومان اظهار داشت که که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل 1.8 و 118.2 درصد افزایش داشته است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1428

به "قیمت مسکن در تهران منهای منطقه یک و سه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مسکن در تهران منهای منطقه یک و سه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید