نحوه ارزشیابی مدارک دوره های مشترک، مالزی مقصد دانش آموختگان

به گزارش آخرین خبر، محمد مهدوی در تبادل نظر با خبرنگاران با اشاره به فرآیند ارزشیابی مدارک تحصیلی دوره های مشترک دانشگاه های داخل و خارج از کشور گفت: ابتدا باید شرح دهم که مدارک تحصیلی خارج، ناشی از برگزاری دوره های مشترک، یعنی دوره هایی که با همکاری یک دانشگاه خارجی و یک دانشگاه در داخل کشور تشکیل می گردد، در صورت تامین شرایطی قابل ارزشیابی است.

نحوه ارزشیابی مدارک دوره های مشترک، مالزی مقصد دانش آموختگان

با تور مالزی ارزان از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

وی ادامه داد: یکی از این شرایط دارا بودن مجوز ایجاد دوره از سوی دفتر گسترش آموزش عالی و رعایت ضوابط اعلام شده از سوی آن دفتر است. شرط دوم رعایت ضوابط و مقررات اداره کل دانش آموختگان است که این ضوابط بر روی سایت اداره کل دانش آموختگان قابل مشاهده است.

مدیر کل دانش آموختگان خارج از کشور اظهار داشت: در همین چارچوب قرار داشتن نام دانشگاه خارجی در لیست اسامی دانشگاه های مورد تایید اداره کل امور دانش آموختگان با توجه به مقطع و رشته باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه نمود: چنانچه این شروط محقق گردد، آنگاه مدرک نهایی باید توسط دانشگاه طرف ایرانی یا دانشگاه ثالثی که با موافقت شورای گسترش به عنوان ناظر معین می گردد مورد تایید قرار گیرد. البته تاییدیه مزبور برای هر یک از دانش آموختگان باید مستقلا و با امضای رئیس یا معاون آموزشی یکی از دانشگاه های فوق الذکر بوده و ممهور به مهر آن دانشگاه باشد.

مهدوی اضافه نمود: البته بدیهی است در خصوص دوره هایی که مدرک به صورت مشترک توسط هر دو دانشگاه داخلی و خارجی صادر می گردد، به دلیل صدور مدرک توسط دانشگاه داخلی و عدم احتیاج به ارزشیابی مدرک خارجی، دیگر احتیاجی به مورد آخر وجود ندارد و تامین این بند موضوعیت ندارد.

مدیر کل دانش آموختگان خارج از کشور درخصوص اینکه سالانه چه تعداد مدرک برای ارزیابی به اداره کل دانش آموختگان ارسال می گردد و بیشتر از کدام کشورها است اضافه نمود: تعداد افرادی که برای ارزیابی مدارک خود در اداره کل دانش آموختگان تشکیل پرونده می دهند در سال های مختلف هم از لحاظ تعداد و هم از نظر کشور محل تحصیل متفاوت بوده است.

وی اضافه نمود: اگر بخواهم به صورت اجمال این سوال را پاسخ دهم باید بگویم، در سال 1390، تعداد 3212، در سال 1391، تعداد 3392، در سال 1392، تعداد 3818، در سال 1393، تعداد 3427 و در سال 1394، تعداد 2881 پرونده مربوط به ارزشیابی مدارک خارجی در اداره کل دانش آموختگان تشکیل شده است.

مهدوی اضافه نمود: در این چند سال بیشترین پرونده ها به ترتیب مربوط به دانش آموختگان کشورهای مالزی، هندوستان، انگلستان، آمریکا و کانادا بوده است و دانش آموختگان کشورهای حوزه آسیای میانه نیز نسبت به سال های قبل تر رشد نسبتاً زیادی داشته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 386

به "نحوه ارزشیابی مدارک دوره های مشترک، مالزی مقصد دانش آموختگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه ارزشیابی مدارک دوره های مشترک، مالزی مقصد دانش آموختگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید