نمای خارجی ساختمان مدرن با الهام گیری از شکل مار پیتون

به گزارش آخرین خبر، همانطور که در مطالب پیشین درباره نمای خارجی ساختمان مدرن مطالعه کردید بسیاری از خانه های معرفی شده در سایت اتاق از عنصر طبیعت در خود استفاده می کردند و به گونه ایی طراحان خلاق آنها از طبیعت اطراف مانند درخت ها، اقیانوس، دریا و چشم اندازهای زیبا الهام گرفته بودند. اما این خانه در قسمت خارجی شهر عظیم مسکو پایتخت روسیه، تعریف جدیدی را در الهام گیری از طبیعت بوجود آورده است. شرکت طراحی این خانه Pana، در طرح خود از مار الهام گرفته است. در طراحی خانه از خطوط صاف اما پیچیده بدن مار پیتون الهام گرفته شده و بخاطر همین طراح این خانه اسم آنرا خانه پیتونی یا Pythons house گذاشته است. هر کدام از اتاق های خانه در بین خطی صاف قرار گرفته است سپس این خط به نصف ارتفاع کاهش پیدا نموده است که در نتیجه آن طبقه پایین به محیط های نشیمن و پذیرایی اختصاص داده شده و طبقه بالا برای مکان های خصوصی در نظر گرفته شده است. استخر هم به صورت ساختمانی جدا طراحی شده که طراحی مخصوص به خود را دارد و مانند خانه از مار الهام گرفته نشده است.برخلاف دو طبقه بودن خانه، طراح توانسته با زیرکی و مهارت تمام مقداری شکل الهام گیری از مار را به بیننده القا کند. به سادگی می گردد متوجه شد که خطوط در کجا نصف شده اند مانند ماری که به دور خود به سمت بالا پیچیده است و سرش را در مرکز سقف خانه قرار داده است.

نمای خارجی ساختمان مدرن با الهام گیری از شکل مار پیتون

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

پنجره های عظیم خانه هم نمای بسیار زیبایی از خانه را در هنگام غروب خورشید به نمایش می گذارند بطوریکه که نور منتشر شده از داخل خانه به بیننده در خارج خانه حس وجود خانه ایی دنج و گرم را بوجود می آورد. پرده های سرتاسری هم برای خصوصی تر کردن فضا بهترین گزینه به شمار می فرایند و توجه هر بیننده ایی از خارج را به دیگر قسمت های خانه منعطف می نماید.

طراحی داخل خانه در نهایت زیبایی بصورت غیر یکنواخت درآمده حتی از رنگ ها و شکل بالشت ها گرفته تا رنگ روی شومینه همگی در نهایت تنوع اما در یک تُن معین قرار گرفته اند. طرح لوزی شکل و الماسی روی شومینه نوعی دیگری از نشان دادن پوست مار پیتون است اما رنگ شاد و زیبای آن باعث ایجاد فضای گرمتری می گردد. فرش های طرح کهنه، آنتیک و کم رنگ هم از لوکس بودن فضا تا حد زیادی کاسته تا مهمانان از نشستن بروی جایگاه ها ابایی نداشته باشند و از خود لذت ببرند.

منبع: اتاق
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1279

به "نمای خارجی ساختمان مدرن با الهام گیری از شکل مار پیتون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمای خارجی ساختمان مدرن با الهام گیری از شکل مار پیتون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید