هشدار گوگل نسبت به حذف تعدادی از اپلیکیشن های اندرویدی

به گزارش آخرین خبر، گوگل به کاربران سیستم عامل اندروید نسبت به حذف تعدادی از نرم افزارهای موجود در گوگل استور هشدار داد.

هشدار گوگل نسبت به حذف تعدادی از اپلیکیشن های اندرویدی

به گزارش خبرنگار ، گوگل اخیرا هشدار مهمی را مبنی بر حذف تعدادی از برنامه های موجود در فروشگاه مجازی خود صادر نموده است. غول فناوری آمریکایی با انتشار فهرستی از 15 اپلیکیشن هماهنگ با سیستم عامل اندروید از کاربران خواسته است در صورت داشتن این برنامه ها در گوشی های خود آن ها را حذف نمایند.

مسدودسازی اپلیکیشن های پرداخت وام در فروشگاه مجازی گوگل

گوگل این اپلیکیشن ها را خطرناک دانسته و علت حذف آن ها از Google Store را وجود بدافزار های آسیب زا در این برنامه ها و ضریب ایمنی بسیار پایین آن ها در برابر نفوذ کاربران دانسته است. کارشناسان ایمنی گوگل گفتند: طبق آنالیز های اجرا شده این اپلیکیشن ها پس از دانلود و نصب روی دستگاه های کاربران باعث بروز مشکلاتی نظیر کاهش شدید سرعت گوشی، اختلال در عملکرد عادی برنامه های موجود در حافظه و حتی در مواردی شکسته شدن حریم شخصی کاربران می شوند.

معرفی تعدادی از اپلیکیشن های مخرب در فروشگاه مجازی گوگل

متاسفانه با وجود آسیب زا بودن این اپلیکیشن ها، اما آمار ها نشان می دهد بعضی از آن ها نظیر نرم افزار Flash On Calls & Messages تاکنون بیش از 1.3 میلیون دانلود را تجربه نموده اند و ممکن است تا همین لحظه اطلاعات میلیون ها نفر در خطر قرار بگیرند. گوگل برای مبارزه هرچه بیشتر با این نرم افزار های مخرب به کاربرانی که بخواهند اقدام به نصب آن ها نمایند هشدار داده و مانع از دانلود و نصب می گردد.

این 15 نرم افزار مخرب عبارتند از:

1- Flash On Calls & Messages

2- Rent QR Code

3- Image Magic

4- Generate Elves

5- SavExpense

6- QR Artifact

7- Find Your Phone

8- Scavenger-speed

9- Auto Cut Out Pro

10- Background Cut Out

11- Photo Background

12- ImageProcessing

13- Background Cut Out

14- Auto Cut Out

15- Auto Cut Out 2019

باتوجه گستردگی میلیون نفری کاربران اندروید در سراسر دنیا و استفاده روزمره بیشترین جمعیت کاربران تلفن همراه از فروشگاه مجازی گوگل، Google Paly Store محلی بسیار مناسب برای نفوذ کاربران غیرمجاز و هکر ها در جهت سوءاستفاده از ابزار های گوگل و نفوذ به دستگاه های هوشمند کاربران است؛ لذا کاربران و مسئولان گوگل باید به شدت از حریم شخصی خود محافظت نموده و نکات ایمنی را رعایت نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 516

به "هشدار گوگل نسبت به حذف تعدادی از اپلیکیشن های اندرویدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار گوگل نسبت به حذف تعدادی از اپلیکیشن های اندرویدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید