همکاری همراه اول و وزارت تعاون برای توسعه خدمات دیجیتال

به گزارش آخرین خبر، همراه اول و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای توسعه خدمات دیجیتال تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

همکاری همراه اول و وزارت تعاون برای توسعه خدمات دیجیتال

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، تفاهم نامه همکاری با موضوع توسعه خدمات دیجیتال و راهکارهای هوشمندسازی صبح امروز چهارشنبه 25 اسفند 1400، با حضور مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول، داریوش ابوحمزه معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نجفعلی شهبازی رییس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری وزارت تعاون بین این وزارتخانه و شرکت ارتباطات سیار ایران منعقد شد.

این تفاهم نامه در راستای اجرای سیاست های کلی نظام در ایجاد رفاه اجتماعی و رونق مالی، زمینه سازی برای عدالت مالی، از بین بردن فقر در کشور، تمرکز دادن همه فعالیت های مربوط به رشد و توسعه مالی به سمت و سوی عدالت اجتماعی، کاهش فاصله طبقاتی، برطرف محرومیت از قشرهای کم عایدی، توجه ویژه به معیشت روستانشینان با فراهم آوردن زمینه های اشتغال بیشتر با ایجاد انگیزه های مناسب و حمایت و تشویق سرمایه گذاری و کارآفرینی بین وزارت تعاون و همراه اول منعقد شده است.

بر این اساس، همکاری هایی با اهداف ایجاد نظام اطلاعاتی یکپارچه در مدیریت جریان های اطلاعاتی - منابع - سرمایه، توسعه زیرساخت های لازم و حیاتی جهت تحقق توزیع عدالت محور منابع، توسعه پلتفرم های کسب و کاری در راستای حمایت از اشتغال و کسب و کارهای کوچک و روستایی، توسعه ساختارهای یکپارچه بیمه ای - حمایتی - رفاهی در راستای تحقق عدالت مالی و توسعه خدمات دولت الکترونیک شکل خواهد گرفت.

بر اساس این تفاهم ظرفیت های همراه اول در راستای توسعه زیرساخت های فنی، پلتفرم ها، خدمات دیجیتال و راهکارهای هوشمندسازی در مدیریت منابع مالی، مدیریت سرمایه انسانی، توزیع عدالت محور، توسعه اشتغال در بنگاه های کوچک و میانه و توسعه اشتغال روستایی و تحقق بندهای تفاهم نامه به کار گرفته خواهد شد.

همراه اول به منظور تحقق اهداف این تفاهم نامه، مشارکت در ارائه خدمات پیشرو مبتنی بر هوش مصنوعی، بلاکچین و اینترنت اشیاء جهت توانمندسازی اجزای اکوسیستم توسعه کسب و کار مبتنی بر فناوری های نوین نیز خواهد داشت.

وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز به سیاست گذاری در حوزه های هوشمندسازی، توسعه خدمات دیجیتال، توسعه دولت الکترونیک در حوزه این وزارتخانه بر اساس اسناد بالادستی و بعلاوه حمایت، تسهیلگری و مشارکت در توسعه و پیاده سازی خدمات دیجیتال و هوشمندسازی در راستای موضوع این تفاهم نامه خواهد پرداخت.

لازم به ذکر است پیش از انعقاد این تفاهم نامه، داریوش ابوحمزه معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بازدیدی از مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول نیز داشت و در جریان آخرین تحولات دیجیتالی نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور نهاده شد.

در این بازدید که با همراهی حمید بهروزی، قائم مقام مدیرعامل همراه اول صورت گرفت، جزییاتی از شرایط ترافیکی، زیرساختی و توان دیتاسنترهای پیشرفته به وسیله همراه اول که یکی از مهم ترین وظایف را در قالب پروژه شبکه ملی اطلاعات و بعلاوه میزبانی از سکوهای پیشرفته به دست متخصصان داخلی عهده دار است، ارائه شد.

گذر از امکان اتصال بیش از 3 میلیون کاربر همزمان در شبکه پرترافیک شاد از جمله موارد کلیدی بود که در جریان این بازدید به وسیله مدیران این سکوی دیجیتال ارائه شد.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1401 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 2089

به "همکاری همراه اول و وزارت تعاون برای توسعه خدمات دیجیتال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری همراه اول و وزارت تعاون برای توسعه خدمات دیجیتال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید