مجلس انگلیس تعلیق شد

به گزارش آخرین خبر، مجلس انگلیس امروز، سه شنبه به درخواست دولت تا 14 اکتبر تعطیل شد که به بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس اجازه می دهد بدون ایجاد مانعی از سوی قانونگذاران مخالف، طرح بعدی خود را پیش ببرد.

مجلس انگلیس تعلیق شد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

مجلس انگلیس پس از تایید طرح منع برگزیت بدون توافق، دستور به دولت برای افشای ارتباطات محرمانه اش درباره طرح بریگزیت و رد طرح بوریس جانسون برای برگزاری انتخابات زودهنگام، وارد تعلیق پنج هفته ای خود شد.

مجلس انگلیس امروز، سه شنبه به درخواست دولت تا 14 اکتبر تعطیل شد که به بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس اجازه می دهد بدون ایجاد مانعی از سوی قانونگذاران مخالف، طرح بعدی خود را پیش ببرد.

قانونگذاران انگلیس اما پیش از تعلیق پنج هفته ای مجلس طرح جانسون را برای برگزاری انتخابات زودهنگام پیش از موعد مقرر برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا رد کردند و قانونی را اجرایی کردند که از اجرای برگزیت بدون توافق جلوگیری می نماید.

به گزارش پایگاه خبری سی بی اس، قانونگذاران اپوزیسیون گفته اند، تا زمانی که مهلت برگزیت تمدید نگردد از برگزاری انتخابات حمایت نخواهند کرد.

این در حالی است که بوریس جانسون گفته: شما می توانید دستان من را ببندید اما من برگزیت را به تعویق نمی اندازم.

نمایندگان به بوریس جانسون هشدار داده اند در صورت سرپیچی از اجرای قانون منع خروج بدون توافق، ممکن است با شکایت حقوقی روبرو گردد.

در همین حال، مجلس عوام دولت را ملزم نموده است که ارتباطات میان مقاماتش را درباره تعلیق مجلس و طرح برگزیت بدون توافق افشا کند. قانونگذاران با تایید لایحه ای در این خصوص، از دولت خواستند ایمیل ها و پیغام های رسمی یا غیررسمی مقاماتش را که به مساله تعلیق مجلس یا تاثیرات خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا مرتبط هستند، تا روز چهارشنبه گزارش کند.

دولت نیز در بیانیه ای اظهار کرد، به این مساله رسیدگی خواهد نمود و اقدامات لازم در دست انجام هستند.

قوانین بریتانیا در حال حاضر تصریح می نماید که این کشور باید تا روز 31 اکتبر اتحادیه اروپا را ترک کند، صرف نظر از اینکه برای خروج توافقی با بروکسل امضا شده باشد یا نه.

اما مصوبه تازه مجلس عوام، این قانون را تغییر می دهد و نخست وزیر را وادار می نماید برگزیت را تا 31 ژانویه 2020 عقب بیاندازد، مگر آنکه تا روز 19 اکتبر یک توافق - یا خروجی بدون توافق - از سوی نمایندگان تصویب گردد.

به گزارش بی.بی.سی هرچند دفتر نخست وزیر پافشاری می نماید قصد شکستن این قانون تازه را ندارد، اما مشغول کوشش برای یافتن راه هایی برای دور زدن آن است.

نخست وزیر گفت که دولت از دوره تعلیق مجلس برای پیش بردن مذاکرات با اتحادیه اروپا استفاده می نماید و همزمان برای خروج بدون توافق آماده می گردد.

او گفت: مهم نیست این مجلس چه ترفندهایی برای بستن دست های من اختراع می نماید، من برای رسیدن به توافقی برای تامین منافع ملی خواهم کوشید... این دولت دیگر برگزیت را عقب نخواهد انداخت.

رای گیری های نیمه شب گذشته مجلس عوام، ششمین شکست برای جانسون در این مجلس بود.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 314

به "مجلس انگلیس تعلیق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس انگلیس تعلیق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید