پیشنهاد سفر منفرد و هوشمند با آغاز تردد بین استان ها

به گزارش آخرین خبر، ایسنا/ بدنبال آغاز تردد بین استان ها، پیشنهاد سفر منفرد و هوشمند بر مبنای رعایت کامل پروتکل الزامات بهداشتی و حفظ سلامت هموطنان صورت گرفت.

پیشنهاد سفر منفرد و هوشمند با آغاز تردد بین استان ها

الگوی سفر پیشنهاد شد

سومین جلسه کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به ریاست ولی تیموری، معاون گردشگری و دبیر کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با حضور تمام کنندگان دستگاه های عضو در محل معاونت گردشگری تشکیل شد. در این نشست اعضا ضمن تشریح گزارشی از اقدامات اجرا شده، به بررسی آخرین شرایط کسب وکارهای مرتبط با ماموریت کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی پرداخته و پیشنهاداتی را برای طرح در جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا آماده و ارائه کردند. بر این اساس، معاون گردشگری با اشاره به تصمیم ستاد ملی کرونا مبنی بر آغاز تردد بین استان ها از ابتدای اردیبهشت ماه و ضرورت توجه هوشمندانه به ابعاد اقتصادی این بیماری به موازات رعایت کامل الزامات بهداشتی اظهار کرد: تمهید مقدمات و شرایط لازم برای سفرهای ضروری و کاری مردم از قبیل تهیه بلیت و مراکز اقامتی مجاز در شرایط جدید پیش آمده، به طور حتم به فرایند مدیریت بیماری کرونا در کشور کمک خواهد کرد. تیموری پیرامون پیشنهاد سفر منفرد و هوشمند اضافه کرد: به هر حال فردی که برای گذران امور شخصی یا شغلی ناگزیر به سفر است، باید خدمات استاندارد و تحت نظارتی را دریافت کند. او یادآور شد: مغفول ماندن آثار و تبعات اقتصادی کرونا در شرایط خاص کشور، صدمات و لطمات به مراتب بیشتری از تبعات بهداشتی می تواند به دنبال داشته باشد.

مراکز اقامتی از فهرست مشاغل پرخطر خارج شوند

دبیر کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی در ادامه با ارائه گزارشی از آخرین پیگیری های به عمل آمده در کمیته بررسی آثار اقتصادی بیماری کرونا برای حمایت از کسب و کارهای موضوع ماموریت کمیته، از نهایی شدن دستورالعمل پرداخت تسهیلات بانکی و ابلاغ قریب الوقوع آن به دستگاه ها، ابلاغ پروتکل های بهداشتی مربوط به ارائه خدمات گردشگری منفرد و هوشمندانه به فعالان گردشگری، فراهم شدن بازدیدهای مجازی از بیش از شش هزار جاذبه مهم گردشگری، متوقف نشدن فعالیت های اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و آموزش گردشگری، تشدید نظارت های تخصصی بر مراکز گردشگری همزمان با تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا برای آغاز تردد بین استان ها خبر داد. تیموری همچنین گفت: وزارت گردشگری از مراجع ذی ربط خواسته فهرست مراکز کسب و کار پر خطر را بازبینی و تجدیدنظر کنند و مراکز اقامتی دارای مجوز از این وزارتخانه از آن فهرست خارج شوند. در این نشست فهرست ده گانه ای از پیشنهادات کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی تهیه و برای تائید و ارسال به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در اختیار وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان رئیس کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا قرار گرفت. در نشست کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، مسئولان مرتبط به عنوان کنندگانی از وزارت ورزش و جوانان، وزارت راه و شهرسازی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم و تحقیقات، وزارت آموزش و پرورش، نیروی انتظامی و پلیس اماکن عمومی ناجا، مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری و معاونت های تخصصی تابعه وزارت گردشگری حضور داشتند.

منبع: همگردی
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 خرداد 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1009

به "پیشنهاد سفر منفرد و هوشمند با آغاز تردد بین استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد سفر منفرد و هوشمند با آغاز تردد بین استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید