پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 2 دی 1400

به گزارش آخرین خبر، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده هوای تهران تا حدودی آفتابی و در بعضی ساعات ابری پیش بینی می گردد. فردا 2 دی ماه 1400 هوای تهران تا حدودی آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط قرمز خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 2 دی 1400

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران آفتابی است و حداکثر و حداقل دما در تهران هم 11 و 2 درجه است.

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از دو درجه به مرور و در طول روز به یازده درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 11 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (2 دی ماه) تا حدودی آفتابی با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 11 درجه سانتیگراد و طی روز آدینه (3 دی ماه) ابری با حداقل دمای 1 و حداکثر دمای 10 درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (4 دی ماه) غالبا ابری با حداقل دمای 2- درجه و با حداکثر دمای 8 درجه پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

کیفیت هوای مرکز، امروز (چهارشنبه) در اولین روز فصل زمستان از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون با شاخص 64 در شرایط قابل قبول است.

در اولین روز زمستان مدیر واحد پایش کنترل کیفیت هوای تهران می گوید تعداد روز های قابل قبول در پاییز 1400 کاهش یافت و تعداد روز های آلوده افزایش پیدا کرد. روز های ناسالم پاییز سال جاری، 8 روز بیشتر از پارسال بوده است.

آلودگی هوا این روز ها موجی نو را در کلانشهر های کشور ایجاد نموده است. رنگ آلودگی هوا نیز در تهران شبیه گرد و غبار است، اما این رنگ ناشی از تجمع و غلظت اکسید های نیتروژنی است که در جو باز فراوری شده و به شکل موجود دیده می شوند.

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز حاکی از آن است که صبح امروز (1 دی ماه) با افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در بعضی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات بعدازظهر گردد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (2 دی ماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (2 دی ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

همزمان با آغاز زمستان از امروز تا یکشنبه هفته آینده، با نفوذ هوای سرد به کشور کاهش دما در بعضی استان ها پیش بینی می گردد.

امروز و فردا شمال غرب، ارتفاعات البرز و سواحل خزر بارش برف و باران و وزش باد پیش بینی می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 21 بهمن 1400 بروزرسانی: 21 بهمن 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 2008

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 2 دی 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 2 دی 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید