چطور از شر مورچه ها در خانه نجات یابیم؟

به گزارش آخرین خبر، خبرنگاران : راه های فراری دادن مورچه از خانه را در ادامه بخوانید.

چطور از شر مورچه ها در خانه نجات یابیم؟

مورچه ها از حشرات خانگی هستند که بسیاری مواقع جمعیت آنها در خانه افراد را کلافه می نماید.

به گزارش خبرنگاران، به نظر می رسد مورچه ها حشرات آرام و بدون دردسری هستند، ولی وقتی تعدادشان زیاد می گردد و به مواد غذایی و یا حتی مزارع هجوم می برند افراد را کلافه می نمایند.

حتما بار ها برایتان پیش آمده که در مواقع خاصی از سال در گوشه ای از خانه لایه سیاهی را مشاهده می کنید و با نزدیک شدن به آن می ببینید که مورچه ها حمله نموده اند. به نظر می رسد مورچه ها حشرات آرام و بدون دردسر هستند، ولی وقتی تعدادشان زیاد می گردد و به مواد غذایی و یا حتی مزارع هجوم می برند افراد را کلافه می نمایند. راه های مختلفی برای از بین بردن همیشگی مورچه ها وجود دارد؛ یکی از راه های از بین بردن مورچه ها مواد شیمیایی و سمی هستند که ممکن است خطرات زیان باری به وجود بیاورند. از راه های دیگر برای از بین بردن همیشگی مورچه ها روش های معجزه آسای معمولی و راحت هستند.

روش های طبیعی و ساده برای از بین بردن مورچه ها

1. دفع مورچه با دارچین:

دارچین راهی موثر برای از بین بردن مورچه های خانگی است. در واقع بوی آن مانع ورود مورچه ها به خانه و آشپزخانه شما می گردد. با توجه به مطالعه 2014 که در مجله بین المللی انتشارات پژوهشی و علمی چاپ شد، اسانس دارچین نتایج مثبتی در فعالیت دفع و حشره کشی دارد.

¼ تا ½ قاشق چای خوری اسانس دارچین را به یک فنجان آب بیفزایید. یک توپ پنبه ای را در این محلول بغلتانید و در منطقه های که ممکن است مورچه وارد بگردد قرار بدهید. این کار را روزانه یکبار تکرار کنید تا تمامی مورچه ها بروند. بعلاوه می توانید دارچین و میخک را نزدیک نقاط ورود قرار بدهید.

2. دفع مورچه با سرکه سفید:

سرکه سفید امواج خاصی را به سوی مورچه ها روانه می نماید. آن ها نمی توانند بوی تند سرکه سفید را تحمل نمایند. علاوه بر این، بوی سرکه جهت آن ها را می پوشاند و باعث می گردد آن ها جهت خود را از دست بدهند.

میزان مساوی سرکه سفید و آب را مخلوط کنید. محلول حاصل را در بطری اسپری بریزید. این محلول را در اطراف قرنیز ها و دیگر نقاط ورودی بپاشید. پس از یک ساعت، با استفاده از حوله کاغذی مرطوب مورچه را پاک کنید و دور بریزید. یکبار در روز این کار را تکرار کنید تا مورچه ها به طور کامل بروند. بعلاوه می توانید از این محلول سرکه برای تمیز کردن کف، لبه های پنجره و سکوی آشپزخانه جهت جلوگیری از تجمع مورچه ها در این سطوح بهره ببرید.

3. دفع مورچه با لیمو:

برای ضد مورچه کردن آشپزخانه و دیگر نقاط خانه خود، از لیمو بهره ببرید. بوی لیمو مورچه ها را ترسانده و خاصیت اسیدی آن، جهت مورچه ها را می پوشاند.

میزانی آب لیمو را به آستانه در، لبه پنجره و دیگر نقاط احتمالی بمالید. گزینه دیگر قرار دادن چند قطره اسانس لیمو بر روی توپ پنبه ای و قرار دادن آن ها در کابینت ها و دیگر نقاط مورد احتیاج است. برش های کوچکی از پوست لیمو را در اطراف ورودی فضای باز قرار بدهید.

از این روش ها به مدت چند روز بهره ببرید تا مورچه ها به طور کامل بروند.

4. دفع مورچه با نعناع:

نعناع دافع طبیعی حشرات است که به صورت موثر مورچه ها را دور نگه می دارد. مورچه ها از بوی تند آن متنفر هستند؛ زیرا بوی تند نعناع قابلیت بویایی آن ها را مختل می نماید؛ بنابراین نمی توانند منابع غذایی را شناسایی نمایند.

10 قطره اسانس نعناع را به یک فنجان آب بیفزایید. محلول را به تمامی نقاطی که مورچه ها وجود دارند بپاشید. این روش را دو بار در روز تکرار کنید، تا زمانی که مورچه ها به صورت کامل بروند. میزانی نعناع خشک را اطراف درها، ورودی ها و زباله دانی ها جهت دفع مورچه ها بپاشید. حتی می توانید گیاهان نعناع را در باغچه خود پرورش بدهید.

5. دفع مورچه با خیار پوست کنده:

یکی دیگر از ترفند های قدیمی جهت رهایی از مورچه پوست خیار است. مورچه ها نفرت طبیعی از خیار دارند، زیرا نمی توانند مزه آن را تحمل نمایند. خیار های تلخ بهتر هستند، اما می توانید از خیار های معمولی نیز بهره ببرید.

پوست خیار را بگیرید. تکه های پوست را در تمامی منطقه های که مورچه وجود دارد قرار بدهید. آن ها را با پوست های تازه در روز تعویض کنید و این کار را تا زمانی که مورچه ها بروند تکرار کنید.

6. دفع مورچه با فلفل قرمز:

فلفل قرمز دافع موثر مورچه است. ماهیت قوی فلفل قرمز، سیگنال های شیمیایی را که مورچه ها جهت رسیدن به غذا دریافت می نمایند از بین می برد. بدون علامت مناسب، مورچه ها قادر به زنده ماندن نبوده و بنابراین در پی مکان جدیدی برای زندگی می گردند.

پودر فلفل قرمز را در منطقه های که مورچه وجود دارد بریزید. بعلاوه می توانید مقادیر مساوی از فلفل قرمز و پودر زردچوبه را ترکیب کنید و آن ها را در تمامی منطقه ها جهت ایجاد موانع ناخوشایند برای مورچه ها بریزید.

7. دفع مورچه با صابون مایع:

صابون مایع بعلاوه دافع موثر مورچه است. این ماده شوینده منجر به خفگی مورچه ها شده و آن ها را نابود می سازد. از این روش می توانید برای از بین بردن سوسک نیز بهره ببرید.

یک قاشق چای خوری صابون مایع و جوش شیرین را در یک فنجان آب بریزید. این محلول را در سرتاسر منطقه های که مورچه وجود دارد بریزید. بطری اسپری را با یک بخش صابون مایع و دو بخش آب پر کنید، سپس به طور کامل تکان بدهید. مخلوط را در سرتاسر منطقه های که مورچه وجود دارد بپاشید. پس از چند ساعت، مورچه های مرده را با دستمال مرطوب پاک کنید.

منبع: رکنا
انتشار: 29 دی 1400 بروزرسانی: 29 دی 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1985

به "چطور از شر مورچه ها در خانه نجات یابیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور از شر مورچه ها در خانه نجات یابیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید