ژاپنی ها رکورد زدند، اینترنت با سرعت دیوانه وار

به گزارش آخرین خبر، مهر نوشت: محققان ژاپنی رکورد انتقال داده را شکستند گروهی از پژوهشگران این کشور توانستند با استفاده از یک فیبر نوری بیشتر از 20 برابر ترافیک داده جهانی به ازای هر ثانیه را منتقل نمایند.

ژاپنی ها رکورد زدند، اینترنت با سرعت دیوانه وار

اگر فردی به پرسرعت ترین اینترنت جهانی متصل باشد، می تواند از سرعت انتقال داده 10 گیگابیت برثانیه استفاده کند. هرچند گروهی از مصرف نمایندگان می توانند از سرعت اینترنت یک گیگابیت برثانیه استفاده نمایند، اما سرعت بیشتر کاربران اینترنت حدود چندصد مگابیت برثانیه است.

اکنون انستیتو اطلاعات و فناوری ارتباطات ژاپن(NICT) توانسته داده را با سرعت 22.9 پتابیت برثانیه انتقال دهد. هر پتا بیت معادل یک میلیون گیگابیت است. این در حالی است که سرعت انتقال داده ناسا درهرثانیه 46ترابیت است.

محققان ژاپنی برای دستیابی به چنین دستاوری چند فناوری را ترکیب کردند. آنها به جای استفاده از یک هسته برای داده از یک کابل حاوی 38 هسته استفاده کردند که هرکدام از آنها قادر به انتقال داده در 3 حالت در 114 کانال فضایی بودند. هر حالت در هر کانال فضایی از 750 کانال طول موج در سه باند(S، C و L) تشکیل شده و پهنای هر کدام 18.8 تراهرتز بود.

این روند سرعت انتقال داده را 22.9 پتابیت برثانیه رساند که بیش از 2 برابر رکورد پیشین(ثبت شده در 2020 میلادی) است. محققان اعلام کردند با اصلاح اشتباهات سیستم می تواند ساختار فعلی خود را حفظ کند و سرعت انتقال داده به 24.7 پتابیت برثانیه برسد.

با این وجود نمی توان انتظار داشت در آینده نزدیک کل آرشیو پلتفرم نتفلیکس را در یک ثانیه پخش کرد. رمزگشایی داده ها شامل فرایند پیچیده پردازش سیگنال است که احتمالا نیازمند دستگاه هایی مخصوص به نام دریافت نماینده های MIMO است. این دستگاه ها باید در سراسر شبکه ها نصب شوند. د رکوتاه مدت نسخه 4 هسته ای کابل فقط می تواند به ازای هر هسته داده را در یک حالت منتقل کند. این روند با زیرساخت های فعلی هماهنگ است و می تواند سرعت انتقال داده بیش از یک پتابیت برثانیه را فراهم کند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 آذر 1402 بروزرسانی: 13 آذر 1402 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 2356

به "ژاپنی ها رکورد زدند، اینترنت با سرعت دیوانه وار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپنی ها رکورد زدند، اینترنت با سرعت دیوانه وار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید