کالری تخم بلدرچین؛ تخم بلدرچین چقدر کالری دارد؟

به گزارش آخرین خبر، خبرنگاران | سرویس سلامت - تخم بلدرچین به دلیل اسید های آمینه و پروتئین فراوانی که دارد در بهبود عملکرد مغز تأثیرگذار است. مصرف این ماده غذایی سموم را از بدن دفع می نماید و در تقویت سیستم ایمنی نیز مؤثر است. همچنین تخم بلدرچین بینایی را بهبود می دهد و به کاهش فشار خون و دیابت یاری می نماید. از آن جا که مصرف آن برای سلامت دهان و دندان و کاهش حساسیت و آسم مؤثر است، این ماده غذایی را می توانید در برنامه غذایی روزانه بچه ها نیز جای دهید؛ اما بهتر است بدانید کالری تخم بلدرچین در اشکال مختلف چقدر است . با ما همراه باشید تا با ارزش غذایی این ماده خوراکی آشنا شوید.

کالری تخم بلدرچین؛ تخم بلدرچین چقدر کالری دارد؟

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

کالری تخم بلدرچین

ارزش غذایی تخم بلدرچین
مقدار100 گرمدرصد احتیاج روزانه
کالری

158

-
چربی کل

11.09 گرم

-
چربی اشباع شده

3.55 گرم

-
کلسترول

844 میلی گرم

-
سدیم

141 میلی گرم

-
کربوهیدرات

0.41 میلی گرم

-
پروتئین

13.05 گرم

-
کلسیم

46 میلی گرم

-
پتاسیم

132 میلی گرم

-
آهن

2.65 میلی گرم

-
ویتامین A-11%

کالری تخم بلدرچین آبپز

ارزش غذایی تخم بلدرچین آبپز
مقدار

100 گرم

درصد احتیاج روزانه
کالری

154

-
چربی کل11 گرم-
چربی اشباع شده 3.5 میلی گرم-
کلسترول836 میلی گرم-
سدیم143 میلی گرم-
کربوهیدرات0.4 گرم-
پروتئین13.02 گرم-
ویتامین A-10.8٪
کلسیم-4.8٪
آهن-19.8٪

میزان کالری تخم بلدرچین نیمرو

ارزش غذایی تخم بلدرچین نیمرو
مقدار100 گرمدرصد احتیاج روزانه
کالری288-
چربی کل22.11 گرم-
چربی اشباع شده3.5 گرم-
کلسترول594 میلی گرم-
سدیم374 میلی گرم-
کربوهیدرات11.05 گرم-
پروتئین10.73 گرم-
کلسیم42 میلی گرم-
آهن2.66 میلی گرم-
پتاسیم109 میلی گرم-
ویتامین A-

بهترین روش مصرف تخم بلدرچین

بهتر است تخم بلدرچین را به صورت آبپز تهیه نموده و نوش جان کنید. تخم بلدرچین آبپز کالری کمتری نسبت به تخم بلدرچین نیمرو دارد. با توجه به کمتر بودن میزان کلسترول تخم بلدرچین و کوچک تر بودن سایز آن نسبت به تخم مرغ، چند عدد از این ماده غذایی را می توانید در وعده غذایی صبحانه به صورت آبپز برای اعضای خانواده تهیه کنید و از خواص آن بهره مند شوید.

موارد احتیاطی

درست است که چربی تخم بلدرچین نسبت به تخم مرغ کمتر است، اما افرادی که فشار خون بالا دارند یا خانم های باردار و افراد دارای اضافه وزن باید در مصرف آن بیشتر احتیاط نمایند؛ زیرا تخم بلدرچین دارای کلسترول و چربی است و مصرف مداوم آن می تواند برای این افراد مضر باشد.

همچنین با توجه به این که بعضی از کوکان نسبت به مصرف این ماده غذایی حساسیت نشان می دهند، بهتر است تا قبل از یک سالگی از دادن تخم بلدرچین به بچه ها اجتناب کنید و پس از آن نیز با مشورت پزشک اطفال، این خوراکی را به کودک بدهید.

سخن آخر

با توجه به خواص تخم بلدرچین این ماده غذایی می تواند صندلی ویژه ای در برنامه غذایی خانواده ها داشته باشد. البته مصرف بیش از اندازه تخم بلدرچین به دلیل کلسترولی که این ماده دارد می تواند سلامتی شما را به خطر بیندازد. برای مصرف تخم بلدرچین بهتر است آن را آبپز کنید تا چربی کمتری داشته باشد. می توانید برای مقایسه، کالری تخم مرغ را نیز در خبرنگاران مطالعه کنید و با آگاهی بیشتر، در برنامه غذایی خود هم از تخم مرغ و هم تخم بلدرچین استفاده نموده و از خواص آن ها بهره مند شوید. اگر از مصرف تخم بلدرچین و خواص آن تجربه ای دارید، حتما آن را در بخش نظرات و پرسش ها با ما و سایر خوانندگان خبرنگاران به اشتراک بگذارید.

منبع: setare.com
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1657

به "کالری تخم بلدرچین؛ تخم بلدرچین چقدر کالری دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کالری تخم بلدرچین؛ تخم بلدرچین چقدر کالری دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید