کتابی که بیرانوند را منقلب کرد

به گزارش آخرین خبر، این که یک کتاب علیرضا بیرانوند را متحول و عاشق بازی در تیم تورینو نموده، در نوع خودش جالب است ولی ورود او به این باشگاه چندان هم ساده نیست.

کتابی که بیرانوند را منقلب کرد

به گزارش، علیرضا بیرانوند، دروازه بان شماره یک ایران است. در این موضوع هیچ تردیدی وجود ندارد. او نه تنها در تیم ملی و در سی واندی بازی که به میدان رفته، رکوردهای خوبی از خودش به جا گذاشته بلکه سه قهرمانی متوالی هم با پرسپولیس در لیگ ایران دارد و با این تیم تا فینال لیگ قهرمانان آسیا پیش رفته است.

بیرانوند نه تنها این روزها بهترین دروازه بان ایران است بلکه اگر بهترین نباشد، دست کم یکی از بهترین دروازه بان های آسیا در این برهه هم محسوب می گردد. همین دو مورد در کنار درخشش در جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا کافی است تا تیم های اروپایی بخواهند این بازیکن را در ترکیب داشته باشند؛ به ویژه این که او مزیت های زیادی هم دارد؛ در خروج ها تقریبا بی نقص است و روی تک به تک ها خوب عمل می نماید؛ شوت گیر است و از همه مهم تر این که یک ویژگی منحصربه فرد در جهانی دروازه بانی دارد: بیرانوند می تواند با دست پرتاب هایی به طول 70 متر انجام دهد! اتفاقا همین ویژگی ها باعث شده این روزها صحبت از انتقالش به تیم های ایتالیایی گردد؛ سه باشگاه تورینو، آتالانتا و کالیاری، رزومه بیرانوند را در اختیار دارند و می توانند با پرداخت فقط 600 هزار یورو بند فسخ او را فعال و از پرسپولیس جدایش نمایند.

این همان موضوعی است که روز گذشته روزنامه ایتالیایی توتواسپرت، روزنامه چاپ تورین، به آن اشاره نموده و به نقل از مردی که خودش را مدیر برنامه های بیرانوند معرفی نموده، عنوان شده او به سه باشگاه ایتالیایی مذکور معرفی شده است. معرفی با بستن قرارداد دو امر کاملا متفاوت است و بر خلاف ادعای مطرح شده، بیرانوند در حال حاضر از این باشگاه ها پیشنهادی ندارد و فقط به آنها معرفی شده است. با این حال در مطلب منتشرشده این روزنامه ایتالیایی دو، سه نکته درباره بیرانوند عنوان شده که بسیار حائز اهمیت است.

موضوعی که کمتر در رسانه های داخلی درباره آن صحبت شده، مدیربرنامه ایتالیایی علیرضا بیرانوند است؛ فابیو اسگوئرزو یکی از ایجنت های ایتالیایی است که مدعی شده حق ترانسفر انحصاری علیرضا بیرانوند در اروپا را دارد. اما او برای یک مؤسسه جابه جایی بازیکن به نام استار اسپورت گروپ کار می نماید که علیرضا بیرانوند هم با این مؤسسه قراردادی امضا نموده است. به این ترتیب بیرو اگر بخواهد هر جایی در فوتبال اروپا به میدان برود، باید کارهای نقل وانتقالاتی اش را به وسیله همین مؤسسه و البته فابیو اسگوئرزو پیش ببرد. اکنون فابیو درباره این که چه زمانی توانسته با بیرانوند قرارداد همکاری امضا کند، می گوید: در جام جهانی علیرضا ستاره تیم ملی ایران بود. او پنالتی کریستیانو رونالدو را گرفت و خبرش همه جای جهان پخش شد. البته فقط سیوهای علیرضا نیست که او را متمایز می نماید، بلکه او پرتاب های بلندی با دست انجام می دهد که طولش گاهی به 70 متر می رسد. من داشتم بازی های او را می دیدم و پیش خودم فکر می کردم روی این پرتاب ها مهاجمان چه گل هایی می توانند بزنند! همان موقع بود که تمام تلاشم را کردم تا هر طور شده به او نزدیک شوم و بتوانم با او قرارداد همکاری امضا کنم. حالا که فابیو چنین ادعایی دارد، به نظر می رسد بخش اول داستان درباره علیرضا بیرانوند حل شده است. او در اروپا فقط به وسیله یک آژانس و مدیربرنامه ای معین می تواند پیشنهادهایش را جلو ببرد؛ مؤسسه ای که اتفاقا چندان هم بی کار نیست و همین حالا رزومه علیرضا را برای باشگاه های مختلف فرستاده است.

این که چطور علیرضا بیرانوند به باشگاه تورینو وصل شده در نوع خودش جذاب است؛ طبق گفته های مدیربرنامه اش، او کتابی درباره تاریخچه باشگاه تورینو به علیرضا بیرانوند می دهد و علیرضا بعد از خواندن این کتاب متحول می گردد و قصد می نماید در باشگاه تورینو بازی کند. این کتاب شکست ناپذیران: افسانه گراندِ تورینو نام دارد. نویسنده هایش فرانچسکو براماردو و جینو استریپولی هستند. داستان کتاب مربوط به تیم افسانه ای گراندِ تورینو است که قهرمان بلامنازع فوتبال در ایتالیا بود ولی آنها در حادثه سقوط هواپیما در تاریخ چهارم می 1949 که 39 نفر کشته شدند و هیچ کس زنده نماند، جانشان را از دست دادند. از قرار معلوم علیرضا بیرانوند بعد از خواندن این کتاب تصمیم می گیرد در باشگاه تورینو بازی کند.

این ادعایی است که فابیو اسگوئرزو، مدیربرنامه هایش می نماید و می گوید: او کتاب را خواند و بعد به من زنگ زد و گفت داستان بسیار زیبایی بوده و حس می نماید آمادگی این را دارد که در باشگاه تورینو بازی کند. علیرضا عاشق تورین است و پی برده که تورینو برای رسیدن به صندلی کنونی اش از هزار مشکل و تراژدی عبور نموده است. او حتی با این داستان همذات پنداری نیز نموده، چون خودش هم برای رسیدن به صندلیی که الان دارد، سختی های بی شماری کشیده است.

این که یک کتاب علیرضا بیرانوند را متحول و عاشق بازی در تیم تورینو نموده، در نوع خودش جالب است ولی ورود او به این باشگاه چندان هم ساده نیست. آنها فعلا منتظر هستند تا وضعیت سیریگو، دروازه بان ملی پوش شان معین گردد. از این گذشته درگیر رقابت های پلی آف لیگ اروپا هم هستند و ظاهرا بعد از انجام این بازی است که تازه می توانند سراغ گزینه های روی میز بروند؛ گزینه هایی که علیرضا بیرانوند هم میانشان دیده می گردد. البته که به قول مدیربرنامه های علیرضا این که 27ساله باشی و 31 بازی ملی در کارنامه ات داشته باشی و در آسیا هم رقیبی نداشته باشی، فاکتورهای بسیار مثبتی است ولی مهم ترین موضوع همچنان رقم فسخ قرارداد این بازیکن است؛ 600 هزار یورو. پولی که برای هیچ باشگاهی در اروپا زیاد تلقی نمی گردد. البته فابیو به یک نکته هم اشاره می نماید که حائز اهمیت است: پرسپولیسی ها حاضر نیستند به همین راحتی اجازه بدهند دروازه بانشان را که این روزها تبدیل به محبوب ترین بازیکن ایران شده، از دست بدهند.

منبع:شرق

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 210

به "کتابی که بیرانوند را منقلب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتابی که بیرانوند را منقلب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید