کرملین: نباید به اتهامات بی اساس درباره حادثه دریای عمان توجه کرد

به گزارش آخرین خبر، سخنگوی کرملین با اشاره به موارد تاریخی که آمریکا برای رسیدن به اهداف سیاسی خود شواهد دروغینی به دنیا ارائه داده، تأکید کرد که تا قبل از نتیجه تحقیقات نباید به اتهامات بی پایه و اساس درباره حادثه دریای عمان توجه کرد.

کرملین: نباید به اتهامات بی اساس درباره حادثه دریای عمان توجه کرد

با همراهی بهترین قیمت تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش گروه بین الملل آخرین خبر به نقل از خبرگزاری نووستی، دمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه گفت، حادثه حمله انجام شده به دو کشتی نفت کش در دریای عمان موجب نگرانی هایی در مسکو شده، برای اینکه این شرایط می تواند پایه های اقتصاد جهانی را بلرزاند، ولی اتهامات بی پایه و اساس در باره علت این حادثه نباید مورد توجه قرار بگیرد و روسیه از آمریکا می خواهد تا از متهم کردن ایران دست برداشته و منتظر نتیجه تحقیقات در این زمینه باشد.

پسکوف امروز در برنامه مسکو.کرملین.پوتین از شبکه اول تلویزیون روسیه گفت: ما خواهان آن هستیم تا با آرامش به ارزیابی این حادثه پرداخته گردد و منتظر نتیجه تحقیقات و بدست آمدن اطلاعات قانع نماینده شد، چرا که استناد به اطلاعات محرمانه در این رابطه، پوچ و بی اساس است.

سخنگوی کرملین یادآور شد: ما هنوز لوله آزمایش حاوی پودر سفید را فراموش ننموده ایم و به همین دلیل ما یاد گرفته ایم که در ارزیابی خود درباره ادعاهای طرف آمریکایی، با احتیاط زیادی برخورد کنیم.

صحبت بر سر لوله ای است که در سال 2003 ، کالین پاول وزیر خارجه آمریکا در نشست سازمان ملل به عنوان مدرک وجود سلاح های کشتار جمعی نزد رژیم صدام حسین به جهانیان نشان داده بود و بعد از آن، آمریکا جنگ با عراق را گفت. سپس تعیین شد که در این لوله فقط پودر سفیدی ریخته شده بود و سازمان ملل هم سال ها بعد تأیید کرد که در خاک عراق هیچ سلاح شیمیایی به دست نیامد.

لازم به یادآوری است، لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته امور بین الملل دومای روسیه نیز پیش از این با اشاره به اقدامات تحریک آمیز آمریکا در رابطه با حادثه اتفاق افتاده در دریای عمان و کوشش عمدی برای وخیم جلوه دادن اوضاع پیرامون ایران، گفته بود: به اصطلاح فیلم ویدئویی آمریکایی ها درباره دست داشتن ایران در حمله به دو تانکر نفتی، یادآور گزارشات دروغین آنها درباره اقدامات کلاه سفیدها برای نجات مردم سوریه است.

کنستانتین کاساچوف رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه نیز ابراز تعجب نموده بود که چطور طرف آمریکایی سریعاً شواهدی درباره دست داشتن ایران در حادثه به دست آورده است. این سناتور گفت: همه به خوبی درک می نمایند که آمریکا چه علاقه عجیبی به این حادثه نشان می دهد و به خوبی مطلع هستند که طرف آمریکایی زمانی که به مسئله ای احتیاج داشته باشد، اصلا خجالت نمی کشد مدارک دروغینی برای متهم کردن کشورهای دیگر ارائه دهد.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 688

به "کرملین: نباید به اتهامات بی اساس درباره حادثه دریای عمان توجه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرملین: نباید به اتهامات بی اساس درباره حادثه دریای عمان توجه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید