کرونا، پناهجویان بیشتری را به سمت اتحادیه اروپا سرازیر خواهد نمود

به گزارش آخرین خبر، با وجود اینکه تعداد پناهجویان در اتحادیه اروپا، به دلیل شیوع ویروس کرونا کاهش یافته است، اما طبق پیش بینی یکی از نهاد های اروپایی، جمعیت پناهجویان در این بلوک در آینده می تواند افزایش یابد.

کرونا، پناهجویان بیشتری را به سمت اتحادیه اروپا سرازیر خواهد نمود

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری فارس، دفتر پشتیبانی پناهندگی اروپا گفته است تعطیلی های مربوط به ویروس کرونا، موجب کاهش تعداد پناهجویانی شده که می توانستند قبلاً به اروپا سفر نمایند، اما اگر این بیماری موجب نابسامانی و ایجاد مسائل در غرب آسیا و شمال آفریقا گردد، می تواند موج عظیمی از پناهجویان را در آینده به سمت اروپا سرازیر کند.

به نوشته خبر گزاری رویترز، دفتر پشتیبانی پناهندگی اروپا با توجه به تعطیلی سفر ها در سطح جهانی گفته که تعداد پناهجویانی که در ماه مارس به اروپا سفر نموده اند، نصف آمار آنان در ماه فوریه بوده است. دفتر پشتیبانی پناهندگی اروپا همچنین گفته ورود غیر قانونی افراد به داخل اروپا نیز در ماه مارس نسبت به فوریه به نصف رسیده است.

خبر گزاری رویترز در ادامه این خبر نوشت، دفتر پشتیبانی پناهندگی اروپا که در جمهوری مالت واقع شده است اعلام نموده که شیوع ویروس کرونا در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا می تواند موجب کمبود غذا و بی ثباتی امنیتی در این مناطق گردد و قدرت گروه های تروریستی مانند داعش را افزایش دهد. به همین دلیل این مسائل می توانند مهاجرت ها به منظور پناهندگی را در میان مدت افزایش دهند.

بعد از اینکه در سال 2015 بیش از یک میلیون پناهجو وارد اتحادیه اروپا شدند، این بلوک اقدامات شدیدی را علیه مهاجرت اتخاذ و به ترکیه و لیبی یاری کرد تا راه های اصلی ای که مهاجران برای رسیدن به اروپا استفاده می کردند را ببندند. آمار سازمان ملل نشان می دهد که کمتر از 123 هزار نفر سال گذشته وارد این بلوک شدند و سال جاری نیز این تعداد 22 هزار نفر بوده است.

بعضی کشور های اتحادیه اروپا در مجاورت دریای مدیترانه نیز گفته اند که بحران بیماری کرونا قبول مهاجران به وسیله دریا را بسیار سخت تر نموده است. ناظران حقوق شورای اروپا هفته گذشته به جمهوری مالت نامه نوشتند و آنها را ملزم کردند با وجود شیوع ویروس کرونا در سراسر اروپا مهاجرانی که (به وسیله دریا) نجات یافته اند را بپذیرند.

یکی از مقامات ارشد شورای اروپا در این باره گفت: من از چالش ها و مسائلی که در عبور و مرور های دریایی متوجه دفتر پشتیبانی پناهندگی اروپا می گردد، مطلع هستم. اما با وجود چنین چالش هایی نمی توان لزوم نجات افراد در دریا را انکار کرد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1049

به "کرونا، پناهجویان بیشتری را به سمت اتحادیه اروپا سرازیر خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا، پناهجویان بیشتری را به سمت اتحادیه اروپا سرازیر خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید