معماری و عمران

شروع به کار سمینار بین المللی حفاظت و مرمت تزئینات وابسته به معماری در اصفهان

سمینار بین المللی حفاظت و مرمت تزئینات وابسته به معماری به همت دانشکده حفاظت و مرمت دانشگاه هنر اصفهان و با همکاری دفتر بازرگانی ایتالیا در تهران و موسسه آسورستارو ایتالیا در اصفهان شروع به کار کرد.

6 اسفند 1398

بازار بزرگ رشت و ویژگی های منحصر به فرد آن

بازار بزرگ رشت با بخش های مختلفی همچون کاروانسرا، طاقی، مسجد و میدان های کوچک و بزرگ جزء برترین جاذبه های گردشگری این شهر در استان گیلان به شمار می رود. در ادامه با خبرنگاران همچنان همراه باشید تا بیشتر با این بازار سنتی آشنا شوید.

5 اسفند 1398

خانه عامری های کاشان ، اقامتگاهی سنتی

خانه عامری ها یکی از خانه های تاریخی در شهر کاشان است که به لحاظ قدمت قدیمی ترینِ آن هااست، خانه ای زیبا که امروزه به عنوان مهمانسرا از آن استفاده می گردد.

26 بهمن 1398

عکس روز، قطار هوایی در کنار آبشار

عکسی از روی یک پل معلق پیاده روی یک ترن هوایی را نشان می دهد که از مقابل آبشار مصنوعی رین ورتکس در فرودگاه جول چانگی در سنگاپور می گذرد.

25 بهمن 1398

آلمان درخواست ترامپ برای مسئولیت بیشتر ناتو در غرب آسیا را رد کرد

وزیر امور خارجه آلمان درخواست اخیر رئیس جمهور آمریکا برای نقش آفرینی بیشتر ناتو در منطقه غرب آسیا را رد نموده و تاکید نمود که ناتو نهاد درستی در این منطقه نیست.

17 بهمن 1398

معرفی انواع نمای ساختمان

هنگامی که به یک ساختمان نگاه می کنید آنچه که برای اولین بار توجه شما را به خود جلب می کند، نمای آن است. نما، پوسته هر ساختمان است و نقش بسیار مهمی در زیبایی و جذابیت آن ایفا می کند. در طراحی نما، معماران و سازندگان با توجه به شرایط آب و هوایی، موقعیت جغرافیایی،...

3 بهمن 1398

با بزرگترین اشتباهات دنیا آشنا شوید

مجله مهر: انسان جایزالخطاست و در هر جایی ممکن است خطا کند، اما برخی از این اشتباهات قابل بخشش نیست و تا سال ها و دهه ها در خاطرات باقی می ماند. در زیر برخی از این اشتباهات که در خاطرات جهانیان باقی مانده است را مرور می کنیم.

24 دی 1398

مجمع الجزایر لوفوتن

مجمع الجزایر لوفوتن (Lofoten) ناحیه ای سنتی واقع در شهرستان نوردلند در کشور نروژ می باشد. این مجمع الجزایر در حلقه قطبی واقع شده و بدلیل عرض جغرافیایی بالا، تفاوت های دمایی بسیار نامنظمی دارد. شهر واگان (Vågan) اولین شهر شمالی نروژ می باشد. این شهر از دوران وایکینگ...

20 دی 1398

اختصاص بودجه 17 میلیون دلاری روسیه برای بازسازی سوریه

دولت روسیه برای یاری به بازسازی سوریه و بهبود وضعیت زندگی مردم این کشور به وسیله برنامه های انسان محبت آمیز بین المللی، تا سرانجام امسال (میلادی) مبلغی معادل 17 میلیون دلار را به بخش های مختلف سازمان ملل خواهد پرداخت.

27 آذر 1398

تهیه نخستین نقشه مولکولی از ریه برای یاری به بازسازی آن

محققان برای نخستین بار پیروز به تهیه یک نقشه دقیق مولکولی از ریه شده اند که می تواند به احیا و بازسازی این اندام یاری کند.

15 آذر 1398

عکاس زنجانی، نامزد دریافت گرنت بین المللی عکاسی انگلستان

عکاس زنجانی نامزد دریافت گرنت بین المللی عکاسی انگلستان شد.

1 آذر 1398

بازسازی نمای آجری ساختمان

یکی از نماهای پر هوادار در کشور ایران نمای آجری می باشد و استفاده از نمای آجری از گذشته تاکنون مورد توجه بسیاری قرار گرفته است .

22 آبان 1398

تعمیر دیوار قدیمی در بازسازی ساختمان

شاید در ذهن شما این سوال شکل بگیرد که چطور دیوار خانه خود را تعمیر کنید ؟

22 آبان 1398