کیسینجر: مسائل انکارناپذیر چین و آمریکا باید حل شوند

به گزارش آخرین خبر، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا ضمن تأکید بر لزوم حل مسائل انکارناپذیر میان پکن و واشنگتن گفت، عواقب رویارویی این دو کشور فاجعه بار خواهد بود.

کیسینجر: مسائل انکارناپذیر چین و آمریکا باید حل شوند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه دیگر رسانه های آخرین خبر، هنری کیسینجر وزیر امور خارجه دولت ریچارد نیکسون در مورد نتایج فاجعه بار عدم حل مسائل میان چین و آمریکا هشدار داد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، کیسینجر در مراسمی به میزبانی کمیته ملی روابط چین و آمریکا گفت: در دوره بغرنجی به سر می بریم. اطمینان دارم که رهبران هر دو کشور خواهند فهمید که آینده جهان به کوشش هر دو طرف برای رسیدن به راه چاره و مدیریت مسائل انکارناپذیرشان بستگی دارد.

این دیپلمات سابق 96 ساله گفت: شکی نیست که بسیاری از ابعاد رشد و نمو چین برای آمریکا چالش برانگیز است.

وی با تأکید بر این که تجارب تاریخی در جهان نشان داده که رسیدن دو کشور به بن بست در حل مسائل بسیار قابل پیش بینی است گفت: هرگز پیش نیامده که دو کشور بزرگ در دو سوی مختلف جهان مواضع مشابهی داشته باشند.

کیسینجر ضمن هشدار درخصوص عواقب فاجعه بار درگیری میان چین و آمریکا گفت: اکنون دیگر این امکان وجود ندارد که فکر کنیم یکی از طرفین می تواند بر دیگری چیره گردد. آن ها باید با این حقیقت کنار بیایند که چنین رقابتی با هم دارند.

در دو سال و نیمی که از دولت ترامپ می گذرد، واشنگتن رویکردی به شدت ضدچینی اتخاذ نموده و سیاست هایی در جهت تضعیف نفوذ و قدرت پکن در پیش گرفته است. ترامپ که مشاورینی با گرایش های به شدت ضدچین به خدمت گرفته، بارها گفته است که تهدید اصلی پیش روی آمریکا، چین و گسترش نفوذ جهانی این کشور است.

بر اساس آخرین تحلیل های اجرا شده، رشد نظامی چین در طول 20 سال آینده توازن جدیدی را در جهان حکم فرما خواهد نمود که سیاست خارجی کشورهای مختلف از جمله آمریکا را دگرگون می نماید.

با وجود اختلافات گسترده آمریکا و چین در مورد مسائل نظامی-امنیتی، مالی و سیاسی، لی یاچنگ، معاون وزیر خارجه چین ابراز امیدواری نموده است که پکن و واشنگتن پیشرفت هایی در مذاکرات تجاری داشتند و تازمانی که هر دو طرف به یکدیگر احترام بگذارند، هر مسئله ای حل خواهد شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز اوایل آبان ماه گفت که به یک توافق با چین بسیار نزدیک شده ایم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 529

به "کیسینجر: مسائل انکارناپذیر چین و آمریکا باید حل شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیسینجر: مسائل انکارناپذیر چین و آمریکا باید حل شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید