گردشگری مجازی در تهران؛ گذری تاریخی در شهرک غزالی

به گزارش آخرین خبر، سال جاری به دلیل لزوم پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال این بیماری، مسئولان توصیه اکید نموده اند که از سفر نوروزی پرهیز گردد.

گردشگری مجازی در تهران؛ گذری تاریخی در شهرک غزالی

البته ماندن در خانه هم برای خود مزیت هایی دارد؛ از جمله اینکه بیشتر کنار یکدیگر هستیم، می توانیم بیشتر مطالعه کنیم و فیلم ببینیم. فرصتی برای انجام کار های عقب افتاده داریم و مهمتر از همه اینکه در چنین شرایط بحرانی جامعه، سالم می مانیم.

سالم می مانیم تا بتوانیم دوباره در تعطیلات تابستانی با خیال راحت چمدان سفر ببندیم و به هر کجای این سرزمین پهناور که خواستیم سفر کنیم؛ در نهایت آرامش و لذت.

حال با این وصف، شاید بد نباشد که در خانه و پای سایت ما کمی گردشگری مجازی کنید. ما در این گزارش به معرفی یکی از جاذبه های گردشگری تهران پرداخته ایم که شاید بتواند یکی از گزینه های سفر شما در تعطیلات تابستان 99 و بعد از شکست کرونا باشد.

شهرک تلویزیونی سینمایی ایران (علی حاتمی)

علی حاتمی، کارگردان و، ولی الله خاکدان در سال 1358 طراح صحنه طرح فراوری سریالی با مضمون تاریخ سیاسی معاصر ایران را مطرح کردند. طرح اولیه این سریال در سال 1355 با نام جاده ابریشم نوشته شده بود، اما سریال با نام هزاردستان ساخته شد.

هم زمان با ساخت این سریال که احتیاج به شرایط جغرافیایی و شهری مناسب دوران اوایل قرن چهاردهم شمسی داشت، احداث شهرک سینمایی با طراحی خاص در اراضی کناره بزرگراه تهران کرج شروع شد. این شهرک به همت علی حاتمی یادآور تهران قدیم است. در آن می توان مکان هایی، چون میدان توپخانه، ساختمان شهرداری، ساختمان عدلیه، خیابان لاله زار، خیابان اکباتان، جواهرفروشی قازاریان و گراند هتل را دید.

علاوه بر نما های مربوط به تهران قدیم، نما هایی از باشتین و سبزوار نیز در شهرک تلویزیونی سینمایی ایران (علی حاتمی) دیده می شوند. این شهرک سینمایی یادآور فراوری فیلم هایی، چون شیخ مفید، سربداران، کارآگاه علوی، مریم مقدس، کفش های میرزا نوروز و تختی است.

لازم به ذکر است: شهرک تلویزیونی سینمایی ایران (علی حاتمی) در 15 کیلومتری بزرگراه شهید لشگری، روبروی شرکت سایپا قرار گرفته است.

باشگاه خبرنگاران

منبع: گردشبان
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 945

به "گردشگری مجازی در تهران؛ گذری تاریخی در شهرک غزالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری مجازی در تهران؛ گذری تاریخی در شهرک غزالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید