آمادگی برای بازگرداندن ایرانی ها از کشورهای همسایه

به گزارش آخرین خبر، درپی اظهارات رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی مبنی بر اینکه شهروندان ایرانی در خارج از کشور به دلیل تعلیق پروازهای بین المللی سرگردان و بلاتکلیف شده اند، رئیس سازمان راهداری حمل و نقل جاده ای اعلام کرد در صورتی که اطلاعات این مسافران از سوی خودشان یا شرکت های مسافرتی داخلی که آن ها را در قالب تور به کشورهای مختلف برده اند به ما داده شود، می توانیم آن ها را به کشور برگردانیم.

آمادگی برای بازگرداندن ایرانی ها از کشورهای همسایه

به گزارش خبرنگاران، درپی پیشروی ویروس کرونا در ایران و بسته شدن مرزهای کشورهای مختلف همسایه، حرمت الله رفیعی ـ رییس هیات مدیره انجمان صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی ایران ـ به خبرنگاران گفت: تقریبا همه راه های ورودی و خروجی کشور قفل شده است و پرواز بین المللی انجام نمی شود. پروازهای محدود هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نیز به تازگی تعلیق شده بود و آخرین پرواز آن هفته آینده انجام می شود. فقط هواپیمایی قطر یک پرواز بین تهران و دوحه دارد که قیمت آن در این شرایط وحشتناک و ناجوانمردانه بالا است و جای خالی هم ندارد. ضرورت دارد متولیان در این باره رایزنی کنند.

البته گزارش هایی از سرگردانی شهروندان ایرانی در فرودگاه های کشورهای ترکیه، امارات و هندوستان وجود دارد که وزارت خارجه در روزهای گذشته برای بازگرداندن آن ها به کشور اقداماتی انجام داده است. اما تعدادی از شهروندان ایرانی در سایر کشورها هستند که پیش از تایید شیوع کرونا در ایران، از کشور خارج شده و اینک قصد بازگشت دارند و درحالی که اعتبار ویزا و پول شان رو به خاتمه است، این روزها را در سالن ترانزیت فرودگاه های بین المللی سپری می کنند.

عبدالهاشم حسن نیا، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در این باره به خبرنگاران گفت: اگر شرکت های هواپیمایی و تورهای مسافرتی آمار مسافران ایرانی بلاتکلیف در کشورهای مختلف همسایه را به ما بدهند می توانیم با کشورهایی که مرز زمینی داریم رایزنی های مختلف را انجام دهیم تا ناوگان حمل و نقل و اتوبوسی ما به مرزهای آن کشورها بروند و مسافران را به ایران بازگردانند.

وی افزود: آمادگی کامل برای بازگرداندن مسافران ایرانی که در کشورهای همسایه که می خواهند به کشورشان بیایند را داریم اما تنها باید این اطلاعات را در اختیار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قرار گیرد تا بدانیم مسافران ایرانی به چه تعداد و در کدام کشور های همسایه و منتظر بازگشت به ایران هستند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: اگر این اتفاق بیفتد و شرکت های هواپیمایی یا تورهای مسافرتی بتوانند آمار مسافران را به ما بدهند، می توانیم با رایزنی های مرزی مختلف هماهنگی های لازم را برای عبور ایرانیان از مرزهای زمینی را فراهم کنیم و حتی مسافران را تا مقصد شان با همان اتوبوس ها برسانیم.

حسن نیا گفت: مسافران ایرانی می توانند از طریق سامانه 141 سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ما را در جریان قرار دهند تا ببینیم چند نفر از ایرانیان در کشور های مختلف به خاطر مسائل پیش آمده بلاتکلیف مانده اند می خواهند به کشور بازگردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 902

به "آمادگی برای بازگرداندن ایرانی ها از کشورهای همسایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی برای بازگرداندن ایرانی ها از کشورهای همسایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید