ادعای یک شرکت ژاپنی در مورد درمان کووید با داروی ضدانگل

به گزارش آخرین خبر، یک شرکت داروسازی ژاپنی گفت: داروی آیورمکتین خاصیت ضد ویروسی دارد و برای مقابله با کووید-19 موثر است.

ادعای یک شرکت ژاپنی در مورد درمان کووید با داروی ضدانگل

به گزارش خبرنگاران، شرکت دارویی کووا در ژاپن گفت: داروی ضد انگل آیورمکتین در تحقیقات غیر بالینی مشترک اثر ضد ویروسی را روی اُمیکرون و سایر سویه های کروناویروس داشته است.

این شرکت داروسازی که با دانشگاه کیتاساتو توکیو برای آزمایش این دارو به عنوان درمان بالقوه کووید-19 همکاری می کند، جزئیات بیشتری ارائه نکرده است.

تحقیقات بالینی روی این دارو در حال انجام است اما معرفی آیورمکتین به عنوان درمان کووید-19 بحث هایی را در پی داشته است.

مصرف این دارو در ژاپن برای درمان بیماری کووید-19 تایید نشده است و سازمان غذا و داروی ایالات متحده، سازمان بهداشت جهانی، تنظیم کننده مقررات دارویی اتحادیه اروپا و مرک (MRK.N) که این دارو را تولید می کند، در مورد استفاده از آن هشدار داده اند زیرا شواهد علمی کافی در مورد اثر درمانی آن وجود ندارد.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده در دستورالعملی به تاریخ سپتامبر 2021، به تبلیغات فزاینده این دارو در پیشگیری یا درمان کووید-19 در انسان اشاره کرده اما اعلام کرده گزارش های متعددی دریافت شده که خود درمانی با این دارو موجب مشکلاتی برای بیماران از جمله بستری شدن در بیمارستان شده است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، استفاده از داروی آیورمکتین برای درمان کووید-19 در انگلیس مورد بررسی واقع شده است و آزمایشات هنوز در حال انجام است و تا زمانی که نتایج قطعی حاصل نشده نمی توان در رابطه با این دارو اظهارنظر بیشتری داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 فروردین 1401 بروزرسانی: 4 فروردین 1401 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 2054

به "ادعای یک شرکت ژاپنی در مورد درمان کووید با داروی ضدانگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای یک شرکت ژاپنی در مورد درمان کووید با داروی ضدانگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید