تخریب و جمع آوری 100 کوره غیرمجاز زغال گیری در ری

به گزارش آخرین خبر، معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران از تخریب و جمع آوری 100 کوره غیرمجاز زغال گیری در بخش کهریزک شهرستان ری با حکم قضایی خبر داد.

تخریب و جمع آوری 100 کوره غیرمجاز زغال گیری در ری

به گزارش آخرین خبر محمد رستگاری صبح امروز در حاشیه جمع آوری کوره های غیرمجاز زغال گیری با اشاره به اینکه کوره های زغال گیری توسط اتباع بیگانه و به صورت غیرمجاز و آلاینده در این منطقه شکل گرفته اند و فعال هستند،گفت: با تلاش همکاران ما در محیط زیست شهرستان ری و با همکاری مرجع قضایی و فرمانداری شهرستان ری امروز شاهد جمع آوری و تخریب این کوره های آلاینده هستیم.

وی با بیان اینکه موضوع تغییر کاربری این اراضی و در برخی اوقات تصرفات اجرا شده نیازمند ورود دستگاه های مربوطه مانند جهاد کشاورزی نیز است، اظهارکرد: فعالیت اجرا شده در این منطقه نوعی تغییر کاربری غیرمجاز است و دستگاه های متولی باید با حفظ کاربری، اجازه شکل گیری چنین معضلاتی را ندهند تا تبعات محیط زیستی آن گریبانگیر شهروندان نشود.

رستگاری با اشاره به اینکه تا انتها فصل سرما برنامه گشت و پایش محیط زیست به صورت مستمر ادامه خواهد داشت، گفت: اگر مجددا این کوره شروع به فعالیت کنند به سرعت این موضوع از طریق مراجع مربوطه پیگیری و جلوی فعالیت آن گرفته خواهد شد و این موضوع در دستور کار محیط زیست استان تهران قرار گرفته است.

زهره عبادتی - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری - نیز با اشاره به اینکه به این واحدها در یک سال گذشته چندین مرحله اخطاریه ابلاغ شده است، اظهارکرد: متاسفانه به دلیل اینکه فرآیند فعالیت این کوره ها خیلی پیچیده نیست با ایجاد کوره های جدید مجددا شروع به کار می کنند.

وی اضافه نمود: با توجه به اینکه این فعالیت ها در اراضی کشاورزی و ملی انجام می شود و دستگاه های ذیربط در این خصوص مسئولیت مستقیم دارند، امیدواریم دستگاه های متولی هم به کمک محیط زیست بیایند و با نظارت بیشتر بر این اراضی شاهد شکل گیری مجدد این فعالیت ها نباشیم.

عبادتی شرح داد: در بخش فشافویه هم شاهد فعالیت این کوره ها بوده ایم که در سال گذشته جمع آوری شدند و پایش ها نشان می دهند که فعالیت مجدد این کوره ها در این منطقه شکل نگرفته است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری در انتها گفت: در بخش قلعه نو نیز تعدادی کوره غیرمجاز شناسایی شده است که دستورات قضایی آن هم دریافت شده است و با همکاری دستگاه های مربوطه بزودی این کوره ها نیز جمع آوری خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، گشت و پایش های شبانه روزی محیط زیست استان تهران و برخورد با منابع آلاینده و واحدهای صنعتی و معدنی متخلف همچنان ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 690

به "تخریب و جمع آوری 100 کوره غیرمجاز زغال گیری در ری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخریب و جمع آوری 100 کوره غیرمجاز زغال گیری در ری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید