مصوبه رایگان شدن برق 30 میلیون خانوار در دو ماه آینده اجرایی می گردد

به گزارش آخرین خبر، حسن روحانی روز پنجشنبه در ادامه افتتاح های طرح های ملی کشور با شعار تدبیر و امید برای جهش فراوری، ضمن دستور شروع بهره برداری از 3 طرح ملی در حوزه وزارت نیرو در استان های کرمانشاه، آذربایجان شرقی و اردبیل تاکید نمود: افتتاح این طرحها آن هم در دورانی که شدیدترین و سخت ترین تحریم ها علیه ایران اسلامی اعمال شده، نشان دهنده ایستادگی و کوشش مضاعف کارگران، مهندسان و مسوولان و مردم است.

مصوبه رایگان شدن برق 30 میلیون خانوار در دو ماه آینده اجرایی می گردد

رئیس جمهور گفت: اکنون به طور قطع می توانیم به جهان و تاریخ اعلام کنیم که همه توطئه ها و طراحی های کاخ سفید به عنوان یک خطای عظیم استراتژیک، جهت تسلیم این ملت و دولت، صددرصدشکست خورده است.

روحانی توضیح داد: دولت ایران هرگز تسلیم آمریکا نخواهد شد و البته طرحهای دشمنان باعث تحمیل سختی هایی شد اما نتوانست ما را از راستا توسعه کشور باز بدارد.

رئیس جمهور در ادامه با قدردانی از کوشش های وزارت نیرو، اظهارداشت: اکنون همه روستاهای دارای بیش از 10 و 20 خانوار از نعمت برق برخوردارند و البته ساکنان روستاهای ایران اسلامی باید برخوردار از همان نعمت ها و فرصت های اساسی باشند که شهرها از آنها برخوردارند.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه آبادانی روستا یعنی خدمت به مردمی بسیار خوب، حرکت در راستا فراوری و حرکت معکوس در زمینه مهاجرت، گفت: باید بیش از پیش در عرصه آبادانی روستاها کوشش کرد.

رئیس جمهور اضافه نمود: اینکه می توانیم اعلام کنیم هر 50 روز قادریم یک سد مخزنی را افتتاح کنیم، آماری هیجان انگیز و موجب آبرو برای کشور است. اکنون هر هفته 30 روستا به شبکه آب سالم و پایدار متصل می شوند و در زمینه زیرساخت ها و احتیاجمندی های حیاتی و سلامت مردم، اقدامات بسیار اساسی در حال اجرا است.

روحانی گفت: اینکه از 188 سد کشور، 44 سد در این دولت افتتاح شده و سدهای دیگر هم در راستا افتتاح است، به معنای آماده کردن زیرساخت های لازم برای توسعه کشور جهت سال های متمادی است و همه باید سال جاری کوشش کنیم تا شعار سال که همان جهش فراوری است، در عمل محقق گردد.

رئیس جمهور با ابراز خرسندی از مصوبه هفته گذشته دولت برای رایگان شدن برق 30 میلیون نفر از جمعیت ایران گفت: این مصوبه که طی دو ماه آینده اجرا می گردد، هدیه دولت به مردم کشورمان و بویژه ساکنان روستاها است که عمدتا جزو خانوارهای کم مصرف برق هستند.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به شروع طرح 10 ساله وزارت نیرو برای جمع آوری آب های شیرین مصرف شده و تصفیه خانه ها برای مصارف مورد احتیاج در دیگر بخش ها در تهران، گفت: همانطور که اخیرا رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره فرمودند خیلی مهم است که این دولت فقط به فکر گذراندن شرایط برای یکسال آینده نیست بلکه به عنوان یک وظیفه، به دنبال تکمیل زیرساخت های کشور برای طی راستا توسعه است.

روحانی تاکید نمود: دولت ها خادمان مردم هستند و دولت بعدی هم همینطور خواهد بود و راستا خدمت به هم متصل است.

دکتر روحانی در ادامه با اشاره به شکست های پی در پی و کم نظیر آمریکا در شورای امنیت، گفت: این شکست ها به خاطر بیش از 2 سال و نیم ایستادگی ملت ایران در برابر شدیدترین تحریم ها است و اگر این ایستادگی نبود، آمریکا نه تنها این قطعنامه پیشنهادی بلکه بدتر از آن را هم علیه ما تصویب می کرد و به همه آرزوهایش علیه این نظام و ملت دست می یافت.

رئیس جمهور توضیح داد: اما با این ایستادگی از یک سو شاهد شکست سیاسی آمریکا در سازمان ملل و از سوی دیگر شاهد تداوم فرایند آبادانی کشور هستیم.

دکتر روحانی با بیان اینکه هر سال در دولت تدبیر و امید 2 هزار و 500 مگاوات به میزان فراوری برق کشور اضافه شده است، اضافه نمود: علیرغم همه فشارهای دشمنان، امروز اعلام می کنیم که تا خاتمه این دولت ان شاء الله 20 هزار مگاوات به ظرفیت فراوری برق کشور اضافه نموده خواهد شد و این افتخار برای ما است.

رئیس جمهور در ادامه به موضوع کرونا در کشور اشاره نمود و گفت: مردم ما علیرغم فشارهای ناشی از تحریمهای ضد ایرانی آمریکا، در برابر ویروس خطرناک کرونا هم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به خوبی مقاومت کردند و باعث شدند که بهتر بتوانیم در مقایسه با دیگر کشورها از موج نخست بیماری کرونا عبور کنیم و در موج دوم هم به نظر من قدم های خاتمهی اش را طی می کنیم.

روحانی ابراز امیدواری کرد با احتیاط مردم، ان شاء الله شاهد موج سوم بیماری در کشور نباشیم تا به این ترتیب گام های بلندتری در بخش های سلامت و معیشت مردم و تحول و آبادانی کشورمان برداشته گردد.

در مراسم امروز واحد شماره 2 بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی دالاهو در شهرستان اسلام آباد غرب استان کرمانشاه، سد مخزنی کلقانچای در شهرستان بستان آباد استان آذربایجان شرقی و 2 نیروگاه خورشیدی و پست 230 کیلوولت آرتا در اردبیل،با دستور دکتر روحانی به بهره برداری رسید.

نیروگاه سیکل ترکیبی دالاهو در تأمین احتیاج برق شبکه پایین دست از جمله مناطق اسلام آباد غرب، گیلانغرب و سرپل ذهاب نقش ایفا می نماید.

سد مخزنی کلقانچای که با دستور رئیس جمهور در بستان آباد افتتاح شد، یک سد خاکی با هسته رُسی و با مخزن 22 میلیون متر مربع دارای حوزه آبریز 202 کیلومتر مربعی است که با هدف تأمین آب شرب و بخش های صنعت و کشاورزی منطقه احداث شده است.

2 نیروگاه خورشیدی و پست 230 کیلوولت آرتا اردبیل نیز با هدف تقویت شبکه برق توزیع و صرفه جویی در مصرف سوخت و فراوری انرژی های پاک و تقویت شبکه انتقال مرکز استان ساخته شده است.

برق رسانی به 10 هزار خانوار مناطق عشایری به وسیله این نیروگاه های متحرک خورشیدی انجام خواهد شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1254

به "مصوبه رایگان شدن برق 30 میلیون خانوار در دو ماه آینده اجرایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه رایگان شدن برق 30 میلیون خانوار در دو ماه آینده اجرایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید