تشریح جزئیات ساماندهی هوشمند پارک حاشیه ای

به گزارش آخرین خبر، معاون فنی و مهندسی ترافیک شهرداری تهران جزئیات طرح ساماندهی پارک حاشیه ای در چهار منطقه تهران را تشریح کرد.

تشریح جزئیات ساماندهی هوشمند پارک حاشیه ای

وحید سرلک در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد جزئیات طرح پارک حاشیه ای هوشمند اظهار کرد: ساماندهی پارک حاشیه ای به صورت هوشمند در منطقه 2 از مدتها قبل اجرایی شده و حالا پس از رفع کم و کاستی ها، بر اساس برنامه طرح کنترل هوشمند پارک حاشیه ای در چهار منطقه دیگر تهران اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی های انجام شده این طرح در مناطق 6، 7، 11 و 12 تا سرانجام سال اجرایی می شود و بر این اساس طی مراحل مختلف 32 هزار فضای پارک حاشیه ای ساماندهی می شود، افزود: دقت داشته باشید که پارک حاشیه ای، محل پارک کوتاه مدت است و افراد نمی توانند از صبح تا شب کنار خیابان خودروی خود را پارک کنند.

سرلک با تاکید بر اینکه با اجرای این طرح، فضاهای پارک که به صورت اختصاصی توسط افراد اشغال می شود نیز ساماندهی می شود، گفت: بعضا دیده شده فرد یا افراد خودرویشان را برای مدت طولانی در یک فضا پارک می کنند و افرادی نیز هستند با اینکه خودرو ندارند، اما مقابل خانه یا مغازه شان را مسدود می کنند اما یادمان باشد که فضای خیابان متعلق به همه مردم شهر است.

وی با بیان اینکه این طرح با همکاری پلیس راهور و خودروهای پلاک خوان شهرداری که مخصوص کنترل پارک حاشیه ای،طراحی شدند اجرا می شود، اظهارکرد: در حال حاضر قیمت گذاری بر اساس مصوبه سال 93 شورای شهر است که بر این اساس، ورودی در محدوده طرح های ترافیکی 700 تومان و در خارج طرح 500 تومان خواهد بود که توقف در نیم ساعت اول رایگان خواهد بود و بعد از آن براساس فرمولی مشخص هزینه توقف محاسبه می شود.

سرلک با بیان اینکه لازم است شهروندان یک مرتبه اطلاعات خودروی خود را در سامانه تهران من ثبت کنند که تعداد زیادی از شهروندان تهرانی ها نیز اطلاعات خودروی خود را پیش از این برای دریافت خدمات دیگر ثبت کرده اند، افزود: مبلغ توقف برای شهروندان پیامک می شود و از حساب شهروندی کسر می شود اما اگر حساب شهروندی افراد شارژ نباشد این مبلغ به عنوان عوارض در حساب کاربری آن ها ثبت می شود؛ البته دقت داشته باشید که این مبلغ عوارض توقف است یعنی به عبارت دیگر این افراد جریمه نمی شوند.

انتهای پبام

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1061

به "تشریح جزئیات ساماندهی هوشمند پارک حاشیه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح جزئیات ساماندهی هوشمند پارک حاشیه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید