خبرنگاران 27 بستری و یک جان باخته کرونایی در استان اردبیل

به گزارش آخرین خبر، اردبیل - خبرنگاران - شرایط شکننده کرونا در استان اردبیل در شبانه روز گذشته با بستری 27 نفر و جان باختن یک نفر دیگر ادامه یافت.

خبرنگاران 27 بستری و یک جان باخته کرونایی در استان اردبیل

به گزارش خبرنگاران، هم اکنون 180 نفر در بیمارستان های استان اردبیل بستری هستند که 52 نفر از آنها در بخش ویژه تحت مراقبت قرار دارند.

دکتر شهرام حبیب زاده ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل روز یکشنبه گفت: با جان باختن یک نفر از مبتلایان به کووید.19 شمار جان باختگان کرونا در استان اردبیل از ابتدای شیوع این بیماری تا به امروز یک هزار و 449 نفر بوده است.

به گفته وی، همچنین تا به امروز 20 نفر مبتلا به کرونای انگلیسی نیز در استان اردبیل شناسایی شده است.

بنا به اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، هم اکنون کل این استان در زمینه شیوع کرونا در شرایط آبی و چهار شهرستان اردبیل، خلخال، مشگین شهر و پارس آباد در شرایط زرد قرار دارند.

دکتر حبیب زاده اظهار داشت: هشت شهرستان بیله سوار، سرعین، اصلاندوز، کوثر، نیر، نمین، انگوت و گرمی نیز در شرایط آبی (شرایطی بین سفید و زرد) قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل افزود: شرایط این استان در زمینه شیوع کرونا همچنان شکننده بوده و شیوع موج چهارم کرونا با توجه به سفرهای گسترده نوروزی و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم محتمل است.

به گزارش خبرنگاران، چهار ماه پیش تعداد فوتی های کووید.19 در استان اردبیل در رکودی کم سابقه به 22 نفر فوتی در یک شبانه روز رسیده بود ولی طی سه ماه گذشته 10 بار فوتی های کرونا در این استان به صفر رسید.

بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذرماه با 22 فوتی، بالاترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا در 25 آبان ماه با 113 نفر و نیز بالاترین رکورد بستری همزمان بیماران کرونا با 503 نفر در روز 2 آذرماه به ثبت رسیده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1634

به "خبرنگاران 27 بستری و یک جان باخته کرونایی در استان اردبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 27 بستری و یک جان باخته کرونایی در استان اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید