دیپلمات سابق آمریکایی: ترامپ شبیه موسولینی است

به گزارش آخرین خبر، سفیر سابق آمریکا در اتحادیه اروپا گفته رئیس جمهور فعلی این کشور شبیه بنیتو موسولینی دیکتاتور فاشیست ایتالیا است.

دیپلمات سابق آمریکایی: ترامپ شبیه موسولینی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، یک دیپلمات سابق آمریکایی در مصاحبه ای که امروز سه شنبه (20 خردادماه) منتشر شده گفته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا یادآور بنیتو موسولینی، دیکتاتور فاشیست ایتالیا است.

جک بلانچارد، سفیر سابق آمریکا در اتحادیه اروپا از بعضی دولتمردان خارج شده از دولت ترامپ مانند جیمز متیس، وزیر دفاع سابق آمریکا که این روزها در حال انتقاد از ترامپ هستند هم انتقاد نموده و گفته آنها باید زودتر اقدامات او را محکوم می کردند و یا به دولت او نمی پیوستند.

گاردنر که عضو حزب دموکرات است و در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا از جو بایدن، نامزد دموکرات ها در برابر ترامپ حمایت نموده در مصاحبه با پولیتیکو گفت: دو سال است که شباهت هایی ترامپ به بنیتو موسولینی من را نگران می نماید.

سفیر سابق آمریکا در اتحادیه اروپا در پاسخ به سؤالی درباره تظاهرات های این روزهای آمریکا برای اعتراض به خشونت پلیس و نژادپرستی هم گفت: بسیار یأس آور و دلسردکننده است رئیس جمهور آمریکا فردی باشد که آشکارا به تفرقه های نژادی دامن می زند تا سبد رأی خودش را تقویت کند.

او درباره انتقادهای دولتمردان سابق آمریکا از ترامپ مانند جان کلی، رئیس سابق کارکنان کاخ سفید یا جیمز متیس هم اظهارنظر کرد و گفت که این انتقادها بسیار جزئی هستند و دیر مطرح می شوند.

گاردنر گفت: می دانید از اینکه این آدم ها دارند حرف می زنند خیلی من را راضی می نماید چون انجام این کار باعث می گردد آدم صادق اما غیردیپلماتیک به نظر بیاید. اما از این جهت از این حرف ها استقبال نمی کنم که اینها خودشان به این رئیس جمهور خدمت کردند. اگر بخواهم رک بگویم آنها شریک جرم هستند. بنابراین با اینکه از حرف هایی که می زنند خوشحالم ولی به نظرم دیر شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1109

به "دیپلمات سابق آمریکایی: ترامپ شبیه موسولینی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات سابق آمریکایی: ترامپ شبیه موسولینی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید