رامین طباطبایی: 80درصد لیگ رجحان های بسکتبال به فدراسیون بدهکارند

به گزارش آخرین خبر، رامین طباطبایی در مصاحبه با خبرنگاران، در خصوص برنامه فدراسیون بسکتبال برای آغاز دوباره فعالیت ها و مسابقات در رده های مختلف گفت: از ماه گذشته با برگزاری کارگروه های تخصصی برای کمیته مسابقات، داوران و ... و همچنین آنالیز زمان ها و شرایط مختلف، خود را آماده آغاز به کار کردیم. امروز این آمادگی را داریم که فعالیت های مان را آغاز کنیم ، البته که باید این را در نظر گرفت برای آغاز مسابقات در هر رده ای سه چهار ماه فرصت برای آماده سازی تیم ها ضروری است.

رامین طباطبایی: 80درصد لیگ رجحان های بسکتبال به فدراسیون بدهکارند

وی ادامه داد: قطعا فصل جدید مسابقات باشگاهی را مطابق با شرایط کشور و شرایط کرونا برگزار خواهیم کرد و طبیعتا برای هر یک از رده های مسابقات استراتژی خاص خود را خواهیم داشت این موضوع به شرایط کرونا در هر منطقه و شهر بستگی دارد.

رئیس فدراسیون بسکتبال در خصوص لیگ برتر و برنامه مورد نظر برای فصل جدید این رقابت ها گفت: در نظر داریم فصل جدید مسابقات را از اوایل شهریورماه برگزار کنیم و دو ماه قبل از این زمان هم ثبت نام تیم ها را انجام دهیم. البته کرونا در این زمینه تعیین کننده است اما این برنامه کلی فدراسیون است و بر مبنای آن پیش خواهیم رفت.

طباطبایی در خصوص شرایط پذیرش تیم ها برای فصل جدید لیگ برتر نیز گفت: تسویه حساب کامل و نداشتن بدهی یکی از شروط اصلی است. از مجموع تیم هایی که در فصل گذشته لیگ برتر شرکت داشتند، تنها 20 درصد ورودیه 90 میلیون تومانی را به طور کامل پرداخت کردند. 80 درصد تیم ها پرداخت نصف و نیمه به فدراسیون داشته اند. علاوه بر این خیلی از تیم ها بابت 7 درصد قرارداد بازیکنان هم پرداختی به فدراسیون نداشته اند.

وی در پاسخ به این پرسش که پرونده لیگ گذشته با برگزاری نصف و نیمه مسابقات بسته شد. با این شرایط هم تیم ها باید ورودیه کامل خود را بپردازند؟،گفت: 90 میلیون مبلغی است که به عنوان ورودیه تعیین شده بود و تیم ها باید تا قبل از پایان مسابقات آن را پرداخت می کردند. فدراسیون هم 80 - 70 درصد لیگ را برگزار کرد، اینکه دیدارهای پلی آف به بعد برگزار نشد به خاطر شرایط استثنایی کشور بود نه کوتاهی فدراسیون؛ بنابراین دلیلی بر پرداخت نکردن کامل ورودیه نیست.

رئیس فدراسیون بسکتبال به طلب این فدراسیون از باشگاه ها و از محل قرارداد آنها با بازیکنان اشاره نمود و یادآور شد: طبق قانون 7 درصد قراردادها باید به فدراسیون پرداخت گردد که این هم انجام نشده است. البته اوضاع و احوال کنونی به نوعی برای همه شرایط قرمز ایجاد نموده است اما به هر حال مطالبات باید پرداخت گردد. این را باید در نظر داشت که تامین بخشی از هزینه های لیگ مانند پرداختی به عوامل اجرایی از همین محل (پرداختی از تیم ها) انجام می گردد.

طباطبایی گفت: در هر صورت تسویه حساب پرداخت کامل مطالبات فدراسیون، شرط لازم برای نام نویسی از تیم هایی است که قصد حضور در فصل جدید مسابقات را دارند. این شرط برای این فصل از رقابت ها خیلی جدی تر از همواره اجرا خواهد شد.

رئیس فدراسیون بسکتبال همچنین در خصوص بازنشستگی مسعود عماری دبیر فدراسیون بسکتبال گفت: کوشش مان این است که زمان بازنشستگی آقای عماری به تعویق بیفتد تا کماکان بتوانیم از او به عنوان دبیر استفاده کنیم. اگر پیروز نبودیم در جای دیگر که منع قانونی نداشته باشد از تجربیات وی بهره مند خواهیم شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1078

به "رامین طباطبایی: 80درصد لیگ رجحان های بسکتبال به فدراسیون بدهکارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رامین طباطبایی: 80درصد لیگ رجحان های بسکتبال به فدراسیون بدهکارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید