راه اندازی سامانه ملی املاک از سال 99، مشکل خرید مسکن با افزایش وام حل نمی گردد

به گزارش آخرین خبر، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه نرم افزار سامانه ملی املاک و اسکان در حال نهایی شدن است، گفت: افزایش وام و یا افزایش فراوری مسکن به تنهایی نمی توانند مشکل خرید مسکن مردم را حل نمایند.

راه اندازی سامانه ملی املاک از سال 99، مشکل خرید مسکن با افزایش وام حل نمی گردد

جهت دریافت خدمات قیمت بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمود محمودزاده در پاسخ به این سئوال که آیا سامانه ملی املاک تا سرانجام سال راه اندازی خواهد شد، گفت: نرم افزار سامانه ملی املاک و اسکان در حال نهایی شدن است و کوشش می گردد تا این سامانه تا چند هفته آینده تحویل سازمان امور مالیاتی گردد.

وی با تاکید بر اینکه در بودجه 99 یک تصمیم جدیدی گرفته شد که این سامانه تحویل سازمان امور مالیاتی گردد گفت: قطعا این سامانه می تواند با همکاری شهرداری ها یاری بزرگی به بخش عرضه مسکن و شناسایی خانه های خالی از سکنه داشته باشد.

* افزایش وام و افزایش فراوری نمی توانند به تنهایی مشکل خرید مسکن را حل نمایند

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه طبق ماده 169 قانون مالیات های مستقیم یکی از اهداف سامانه املاک و اسکان تشخیص واحد های خالی از سکنه است گفت: به هر حال افزایش وام و یا افزایش فراوری مسکن به تنهایی نمی توانند مشکل خرید مسکن و قدرت خرید مردم را حل نمایند.

وی ادامه داد:تمام مولفه ها باید در قالب یک بسته و به طور همزمان اجرایی شوند تا ضمن افزایش قدرت خرید مردم، عرضه مسکن را نیز به تعادل برسانند.

به گزارش خبرنگار مالی خبرگزاری فارس، بر اساس طرح جامع مسکن که توسط وزارت راه و شهرسازی تهیه شده است سالانه به 950 هزار واحد مسکونی احتیاج داریم، اما متاسفانه در دو سال گذشته و هر سال بیشترین آمار صدور پروانه به حدود 300 هزار تا 350 هزار واحد مسکونی می رسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 745

به "راه اندازی سامانه ملی املاک از سال 99، مشکل خرید مسکن با افزایش وام حل نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی سامانه ملی املاک از سال 99، مشکل خرید مسکن با افزایش وام حل نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید