رییس جلسات استیضاح ترامپ راهی بیمارستان شد

به گزارش آخرین خبر، پاتریک لیهی سناتور 80 ساله آمریکایی که قرار است ریاست جلسات استیضاح دونالد ترامپ را بر عهده بگیرد ناگهان از دفتر خود در کنگره آمریکا به بیمارستان منتقل شد.

رییس جلسات استیضاح ترامپ راهی بیمارستان شد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

برخی منابع آمریکایی می گویند لیهی، سکته کرده اما هنوز هیچ منبع رسمی این موضوع (سکته) را تایید نکرده است.

ریک اسکات سناتور ایالت فلوریدا، همکار رئیس جلسات استیضاح ترامپ در توییتی، بلافاصله بعد از انتقال او به بیمارستان نوشت: امشب برای سناتور لیهی و خانواده اش دعا می کنم. آنه (همسر ریک اسکات) و من، برای لیهی آرزوی بهبودی می کنیم و امیدوارم به زودی او را دوباره در صحن سنا ببینم.

پاتریک لیهی، زاده 31 مارس 1940 میلادی و 80 ساله سناتور سالخورده دموکرات، وکیل و دادستان ایالتی است که قرار است جلسات استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا را ریاست کند.

پس از آنکه دادخواست اتهامی دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین آمریکا به سنا رفت، اعضای این مجلس به عنوان هیات منصفه، ادای سوگند کردند.

به گزارش ایرنا، از آنجا که جان رابرتس رییس دیوان عالی آمریکا از پذیرش ریاست محکمه ترامپ امتناع ورزید، سناتور پاتریک لیهی که ریاست موقت سنای آمریکا را هم بر عهده دارد، برای ریاست محکمه ترامپ، ادای سوگند کرد تا محکمه ای منصفانه را برپا دارد.

پس از آن، همه سناتورها ایستادند و سوگند خوردند که آنچه حقیقت است را انجام دهند.

ترامپ در مجلس کنندگان آمریکا برای بار دوم به اتهام تحریک برای شورش استیضاح شد و قرار است مجلس سنا به این اتهام رسیدگی کند.

در صورتی که 67 سناتور به مجرم بودن ترامپ رای بدهند، او از مزایای رئیس جمهوری سابق محروم خواهد شد و سناتورها می توانند با یک رای اکثریت نسبی، او را از حضور در تمام رقابت های انتخاباتی آمریکا منع سازند.

پیرو توافق رهبران دموکرات و جمهوری خواه سنا که مورد حمایت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا هم قرار گرفته است، محکمه ترامپ در 21 بهمن ماه برگزار خواهد شد. در این فاصله اعضای دادستان های منتخب مجلس کنندگان و همچنین وکلای مدافع ترامپ می توانند مستندات و دفاعیات خود را آماده کنند.

ترامپ، تنها رییس جمهوری آمریکا است که در مدت چهار سال، 2 بار استیضاح شد. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1514

به "رییس جلسات استیضاح ترامپ راهی بیمارستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس جلسات استیضاح ترامپ راهی بیمارستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید