ستاد جلوگیری از ایجاد موانع برای فراوری تشکیل گردد

به گزارش آخرین خبر، رئیس اتاق کرمان گفت: به جای اینکه مانعی ایجاد و سپس برای برطرف آنها ستاد برطرف موانع ایجاد گردد بهتر است ستادی برای جلوگیری از مانع برای فراوری شکل گیرد.

ستاد جلوگیری از ایجاد موانع برای فراوری تشکیل گردد

سیدمهدی طبیب زاده در نشست کمیسیون صنعت و معدن اضافه کرد: بخش های مختلف اتاق از جمله مدیریت کسب و کار و شورای گفت و گو در راستای برطرف مسائل فعالان بخش خصوصی در حوزه صنعت و معدن کوشش های بسیاری داشته اند اما مسائل بسیار زیاد است و همچنان ادامه دارد. وی ادامه داد: اتاق در جایگاهی قرار گرفته که حرف حساب، منطقی و کارشناسی شده را از این نهاد می پذیرند و ما نیز با تشکیل کمیسیون ها، اندیشکده ها و بخش های مختلف در کوشش هستیم که حرف کارشناسی و مورد وثوق مجموعه های مختلف به ویژه سیستم قضایی مطرح گردد.

طبیب زاده، با بیان اینکه 75 درصد دغدغه فعالان اقتصادی مربوط به سه حوزه بیمه، بانک و اقتصادیات است، توضیح داد: سال گذشته 25 هزار نفر در استان کرمان شغل خود را از دست داده اند که بیشتر آنها در صنایع کوچک و متوسط بوده اند و به همین دلیل حمایت جدی از این صنایع همیشه مورد تاکید واقع شده است. رئیس اتاق کرمان اظهار کرد: تامین اقتصادی به عنوان پاشنه آشیل اجرای پروژه های استان و اجرای نظام پیمانکاری فرعی با هدف ارتباط بین تولیدکنندگان قطعات و صنایع عظیم نیز از جمله موارد مهم دیگر است که باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق کرمان، نیز در این نشست گفت: کمیسیون در نظر دارد از این پس به صورت کارشناسی و فعال تر نشست هایی را برگزار و برنامه هایی را اجرا کند. بابک اسماعیلی، با اشاره به اینکه به جای جزء نگری و انجام کارهای کوچک باید کلی نگر بود و انتفاع جمعی را ایجاد کرد که بسیار تاثیرگذار خواهد بود، اضافه کرد: واردات دستگاه ها و ماشین آلات معدنی و صنعتی کار نموده و بازسازی آنها در کشور می تواند ایده عام المنفعه ای باشد و واحدهای بسیاری از این مهم منفعت ببرنند.

وی ادامه داد: متاسفانه آمارها در کشور ما بروز نیست و باید وب سایتی ایجاد تا اطلاعات مختلف توسط تولیدکنندگان در آنجا بارگذاری، تکمیل و به روز گردد. اسماعیلی، اعلام نمود: در شرایطی که با بحران های داخلی و شیوع بیماری کرونا روبرو هستیم، بهتر است برای انجام کار موثرتر، مرکز تصمیم گیری تنها در تهران نباشد و بعضی دریافت مجوزها به استان ها تفویض اختیار گردد زیرا هم درک درستی از موقعیت استان توسط مسئولان بومی وجود دارد و هم فرایند اخذ مجوز با سرعت بیشتری انجام می گیرد.

لازم به ذکر است در این نشست علاوه بر رئیس کمیسیون، آقایان علی ابراهیمی، حسن نعمت، سینا مشکانی و دکتر موردینی به عنوان هیات رئیسه کمیسیون صنعت و معدن اتاق کرمان انتخاب شدند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 11 اسفند 1399 بروزرسانی: 11 اسفند 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1524

به "ستاد جلوگیری از ایجاد موانع برای فراوری تشکیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاد جلوگیری از ایجاد موانع برای فراوری تشکیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید