ستاره کی روش را بهتر بشناسید

به گزارش آخرین خبر، مهاجم بوشهری تیم ملی ایران فارغ از همه حرف و حدیث هایی که در اطرافش به گوش می رسد، با تمرکز بالا در ملاقات نخست ایران برابر یمن به میدان رفت و به گواه آمار، برترین بازیکن ایران هم شد. درست که AFC اشکان دژآگه، کاپیتان تیم ملی، را به عنوان برترین بازیکن زمین بازی با یمن انتخاب کرد ولی مهدی طارمی با زدن دو گل و دادن یک پاس گل، آن هم در مدت زمان 71 دقیقه، مؤثرترین بازیکن ایران بود.

ستاره کی روش را بهتر بشناسید

به گزارش خبرنگاران، روزنامه شرق نوشت: آن قدر از سوی طرفداران تیم الغرافه تحت فشار قرار گرفته بود که به نظر می رسید نباید دست کم از لحاظ روحی آماده باشد. مهدی طارمی به غیر از نارضایتی طرفداران الغرافه، با موضوع دیگری هم دست و پنجه نرم می کرد که قاعدتا باید کمترین تمرکز را می داشت: این که قرار است دوباره به پرسپولیس برگردد. با این حال مهاجم بوشهری تیم ملی ایران فارغ از همه حرف و حدیث هایی که در اطرافش به گوش می رسد، با تمرکز بالا در ملاقات نخست ایران برابر یمن به میدان رفت و به گواه آمار، برترین بازیکن ایران هم شد. درست که AFC اشکان دژآگه، کاپیتان تیم ملی، را به عنوان برترین بازیکن زمین انتخاب کرد ولی مهدی طارمی با زدن دو گل و دادن یک پاس گل، آن هم در مدت زمان 71 دقیقه، مؤثرترین بازیکن ایران بود.

در کنار علی دایی

مهدی طارمی در شرایطی زمین مسابقه را در دقیقه 71 بازی برابر یمن ترک کرد که به رکوردی دیرینه در فوتبال ایران و در رقابت های جام ملت های آسیا رسید. او دو گل از پنج گل تیم ملی را وارد دروازه یمن کرد تا به رکوردی که علی دایی به ثبت رسانده بود، برسد. ماجرا از این قرار بود که دایی در جریان ملاقات ایران با بحرین در جام ملت های آسیا 2004 توانست دو گل بزند و حالا بعد از آن همه سال دوباره در تیم ملی ایران مهاجمی پیدا شده که بتواند چنین عملکردی را تکرار کند. مهدی علاوه بر این مورد، سریع ترین گل جام را هم به نام خودش ثبت کرد تا حسابی شروعی توفانی داشته باشد. البته خودش می گوید زیاد درگیر این اعداد و ارقام نیست و حواسش بیشتر به نتایج تیم ملی است.

طارمی روز گذشته با سایت AFC هم صحبت کرد و درباره شرایطش در تیم ملی ایران حرف زد: خدا را شکر می کنیم که بازی اولمان را با برد به سرانجام بردیم. بازی اول در هر تورنمنتی خیلی مهم است؛ ملاقاتی که به شما انگیزه برای حضور در بازی های دیگر را می دهد. اکنون می توانیم با این پیروزی بزرگ به کارمان ادامه دهیم و امیدوار باشیم که در ادامه نیز چنین بازی هایی از خود ارائه دهیم.

مهدی درباره دو گلی که به یمن زد هم گفت: مهم پیروزی تیم است و فرقی نمی کند که چه کسی گلزنی کند یا این که چه کسی در نهایت گلزن برتر رقابت ها خواهد شد. به عنوان مهاجم البته که باید گلزنی کنم و باید همواره به دنبال گگرددن دروازه حریف باشم. با وجود این من خیلی به این موضوع فکر نمی کنم و اولویتم همواره یاری به تیم برای رسیدن به پیروزی است.

چرا طارمی بهترین بازیکن ایران بود؟

مهدی طارمی حالا در کنار دیگر اعضای تیم ملی مهیای رقابت با ویتنام می گردد ولی آمار او در ملاقات نخست برابر یمن آن قدر خوب بوده که نگردد به سادگی از کنارش گذشت. صد درصد ضربات در چارچوب، بیش از 90 درصد پاس صحیح و آمار صد درصد تکل های پیروز بخشی از عملکرد خیره کننده طارمی در ملاقات با یمن بوده که او را مؤثرترین بازیکن ایران جلوه می دهد.

2

مهدی طارمی از سه ضربه به سمت چهارچوبی که در ملاقات با یمن داشت، دو تا را تبدیل به گل کرد. جالب اینکه هر سه ضربه او در چهارچوب هم بود.

92.9 %

آمار صحیح پاس طارمی. در ملاقات برابر یمن بسیاری از بازیکنان تیم ملی آمار خوبی در دقت پاس داشتند که طارمی پنجمین بازیکن از این حیث بود.

1

علاوه بر دو گلی که طارمی زد، او یک پاس گل هم داد تا در مجموع روی سه گل از پنج گل ایران تاثیر مستقیم داشته باشد.

26

طارمی در تقابل با یمن در مجموع تا زمانی که در زمین حضور داشت 28 پاس داد که از این تعداد 26 تا صحیح به مقصد رسید.

20

از مجموع تعداد پاس های طارمی که 28 پاس بود، 20 تایش رو به جلو بود که از این تعداد 90.9 درصد آنها صحیح به مقصد رسیده است.

%100

هر چقدر که مهدی طارمی در فاز هجومی پیروز بوده از لحاظ جنگندگی هم موثر بوده است. مهدی در کنار امید ابراهیمی، مرتضی پورعلی گنجی و مجید حسینی یکی از چهار بازیکنی بود که صد درصد تکل هایش پیروز بود.

%66.7

میزان پیروزت در دوئل ها. بازی فیزیکی و جنگنده ایران باعث شده بود طارمی دوئل های زیادی در این بازی داشته باشد. او 9 دوئل داشت که نزدیک به 70 درصدش پیروز بود.

بقیه برترین ها

100 %

کریم انصاری فرد 19 دقیقه بازی کرد و در این مدت چهار پاس داد که هر چهار پاس صحیح به مقصد رسید و میزان صد درصد دقت پاس را به نام خودش ثبت کرد.

4

سردار آزمون در ملاقات برابر یمن چهار ضربه به سمت دروازه رقیب داشت؛ بیشتر از هر بازیکن دیگری. او دو ضربه در چهارچوب و یک گل به نام خودش ثبت کرد.

82

مرتضی پورعلی گنجی با دادن 82 پاس بیشترین تعداد پاس در این بازی را داشت. نزدیک به 94درصد پاس های او صحیح به مقصد رسیدند.

ورود طارمی به جمع 10 گلزن برتر تاریخ تیم ملی ایران

مهدی طارمی با دبل در بازی برابر یمن، شمار گل های ملی خود را به عدد 15 رساند. مهاجم تیم ملی فوتبال ایران توانست در بازی برابر یمن دو گل به ثمر برساند. طارمی البته در اواسط نیمه دوم تعویض شد تا فرصت هت تریک نداشته باشد. همین دو گل نیز کافی بود تا مهدی طارمی 15گله گردد و در رده 10 گلزن برتر تاریخ تیم ملی فوتبال ایران در کنار حمید علیدوستی قرار گیرد. طارمی همچنین با دو گل زده در کنار سونیل چتری هندی به صورت مشترک در صدر جدول گلزنان جام ملت های آسیا واقع شده است. سردار آزمون با 25 گل و کریم انصاری فرد با 18 گل زده در ترکیب ایران جلوتر از طارمی قرار دارند. تیم ملی فوتبال ایران شنبه باید در دومین ملاقات خود در جام ملت های آسیا، برابر ویتنام قرار گیرد که این ملاقات ساعت 14:30 برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 693

به "ستاره کی روش را بهتر بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاره کی روش را بهتر بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید