سحری چای نخورید ، نوشیدنی های جایگزین برای روزه داران

به گزارش آخرین خبر، یک متخصص طب سنتی با تاکید بر این که به هیچ عنوان چای های وارداتی و دارای اسانس و رنگ را مصرف نکنید، گفت: حتی چای طبیعی هم برای سحری گزینه مناسبی نیست و منجر به دفع آب از بدن و عطش می شود.

سحری چای نخورید ، نوشیدنی های جایگزین برای روزه داران

رضا منتظر، متخصص طب سنتی، به خبرنگار مهر گفت: در مورد چای که یک نوشیدنی شایع در کشور است باید تاکید کنیم که ما فقط نوشیدن چای ایرانی را تأیید می کنیم. چای وارداتی و چایی که اسانس و رنگ دارد را توصیه نمی کنیم و اصلاً استفاده نکنید و این ها عامل سودا در بدن هستند.

منتظر درباره نوشیدن چای هنگام سحری برای برطرف عطش شرح داد: در وعده سحری حتی چای ایرانی را هم توصیه نمی کنیم چون حتی چای طبیعی هم ادرارآور است و حجم زیادی از مایعات را از بدن دفن می کند و این ممکن است در طول روز باعث عطش بشود.

وی ادامه داد: برخی به اشتباه فکر می کنند اگر چند لیوان چای در هنگام سحر بخورند آب بدنشان تأمین می شود و تشنه نمی شوند در حالی که برعکس است و آب زیادی از بدن شما دفع خواهد کرد.

منتظر در پاسخ به اینکه چه نوشیدنی هایی را جایگزین مناسب چای برای برطرف عطش می داند گفت: از مایعاتی که عطش را برطرف می کند یکی خاکشیر با شربت آبلیمو است و همچنین عرق کاسنی. در فاصله افطار تا سحر بیشتر نوشیدنی هایی همچون شربت آبلیمو، خاکشیر، شربت سکنجبین و عرق کاسنی باشد نه چای که مایعات بدن را دفع می کند.

وی افزود: افرادی که علیرغم رعایت همه توصیه ها دچار عطش می شوند و اغلب افراد جوان و گرم مزاج هستند به آن ها توصیه می کنیم آب یخ مصرف نکنند. آب یا مایعی که می خواهید مصرف کنید، یک مقدار آبلیمو یا سرکه به آن اضافه کنید. این باعث می شود با حجم کمتری از مایعات یا آب عطش شما فروکش کند. اگر بخواهید آب تنها مصرف کنید باید حجم زیادی آب بنوشید و همزمان با غذا آب بخورید که این باعث می شود معده نفاخ بشود و دچار سو هاضمه شوید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 159

به "سحری چای نخورید ، نوشیدنی های جایگزین برای روزه داران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سحری چای نخورید ، نوشیدنی های جایگزین برای روزه داران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید