قلعه سلطنتی تانگ لانگ؛دژ تاریخی هانوی، تصاویر

به گزارش آخرین خبر، قلعه سلطنتی تانگ لانگ (به انگلیسی: Thăng Long Imperial Citadel) که به دژ هانوی نیز شهرت دارد، یادگاری است کهن و ماندگار از تاریخ گران بهای شهر تماشایی هانوی، شهر باستانی باشکوهی که اصالت تاریخی کشور زیبای ویتنام را به زیبایی در اماکن تاریخی باارزش و دیدنی خود منعکس ساخته و هنر ناب ملت عظیم این سرزمین را در معماری سازه های شگفت انگیزش به نمایش گذاشته است.

قلعه سلطنتی تانگ لانگ؛دژ تاریخی هانوی، تصاویر

سفر به دل زیباترین منطقه آسیا را با تور ویتنام تجربه کنید.

قلعه سلطنتی تانگ لانگ با آن پیکر خوش تراش و معماری خوش نقش و نگارش، نقطه آغازی است برای آشنایی با شهر کهن و زیبای هانوی، مکانی برای شیرجه زدن در تاریخ غنی ویتنام و تماشای زیبایی های بی حد و حصر آن.

بنابراین، اگر بلیط هواپیما ویتنام را خریداری کردید، بی معطلی راهی این دژ تاریخی شوید تا چهره حقیقی هانوی را از نزدیک نظاره گر باشید.

چرا بازدید از قلعه سلطنتی تانگ لانگ پیشنهاد می شود؟

جزو کهن ترین دژهای شهر دیدنی هانوی بشمار می رود.

از ارزش تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی برخوردار بوده و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

جلوه زیبای معماری پیچیده این مکان برای افرادی که به هنر معماری علاقه دارند، بسیار تماشایی است.

از بخش های جذاب متعددی نظیر سازه های آجری زیبا و تونل پنهانی زیرزمینی تشکیل شده است.

تاریخچه قلعه سلطنتی تانگ لانگ

نخستین سنگ بنای قلعه سلطنتی تانگ لانگ در قرن هفتم میلادی، زمانی که هجوم حملات چین به ویتنام به اوج خود رسیده بود، قرار گرفت. پس از آزادسازی مناطق ویتنام، این دژ که به سازه ای مخروبه مبدل شده بود، برای مدتی رها شد، تا در سال 1010 میلادی، لای تای، پادشاه وقت ویتنام، دستور داد که پایتخت این کشور را از هوآ لو به دای لا (نام سابق هانوی) منتقل نمایند و آن را تانگ لانگ بنامند. دژ تانگ لانگ بر مخروبه های قلعه رها شده چینی ها ساخته شد و تا مدت ها (سیزده قرن متوالی) کانون قدرت سیاسی منطقه ای این سرزمین باقی ماند.

ارزش های فرهنگی قلعه سلطنتی تانگ لانگ

قلعه سلطنتی تانگ لانگ صرفا مکانی باستانی در پایتخت ویتنام نیست، بلکه کتابی است قطور از رویدادهای نانوشته کشور زخم خورده ویتنام. این مکان تماشاگر تغییرات و دگرگونی های تاریخی شگرفی بوده و از جنگ های ویرانگر بسیاری جان سالم بدر برده تا امروز در قامت شاهدی زنده، تاریخ پرفراز و فرود ویتنام را برای بازدیدنمایندگان روایت کند. ارزش و اهمیت فرهنگی این مکان به حدی است که بخش مرکزی دژ بدلیل معماری منحصربفرد و جذاب و طراحی شگفت انگیزی که دارد در فهرست میراث فرهنگی یونسکو جای گرفته است. با وجود اینکه آثار مخرب گذر زمان در بخش مرکزی قلعه سلطنتی تانگ لانگ مشهود است، اما این بخش همچنان زیبایی های بی بدیل خود را حفظ نموده است و چون جواهری در این قلعه تماشایی جلوه گری می نماید.

قلعه سلطنتی تانگ لانگ از 6 بخش اصلی زیر تشکیل شده است:

برج پرچم (کای دالی): برج 33 متری پرچم با جلوه تماشایی و باشکوه خود نه تنها یکی از دیدنی ترین بخش های قلعه سلطنتی تانگ لانگ بشمار می رود، بلکه نماد شهر باستانی هانوی نیز محسوب می شود. این برج که از چهار طبقه تشکیل شده، نخست در سال 1812 و در زمان امپراتوری دودمان نگوین احداث شد و برای مدتی طولانی در دوران مختلف به عنوان برج نگهبانی از آن استفاده شد. امروزه این برج با آن پرچم سرخ رنگ افراشته برفراز خود، بیرقی که با وزش باد دلربایی می نماید، جلوه بسیار زیبایی را آفریده است؛ چشم انداز جذابی که حس غرور و وطن پرستی را در وجود هر ویتنامی زنده می نماید.

قلعه سلطنتی تانگ لانگ هانوی

کاخ کین تیِن: این کاخ که در قلب قلعه سلطنتی تانگ لانگ قرار گرفته، همان بخش مرکزی معروفی است که رویدادهای مهم و جشن های سلطنتی در آن برگزار می شد. این کاخ 2.3 متر ارتفاع و 57 متر طول دارد و بدلیل قدمت تاریخی بسیار زیاد خود، مهم ترین بخش تاریخی و فرهنگی این مجموعه بشمار می رود.

دوآن مون (دروازه جنوبی): دروازه دوآن مون در بخش جنوبی قلعه سلطنتی تانگ لانگ قرار گرفته و توسط دودمان متاخر لی به این مجموعه افزوده شده است. نکته جالب در خصوص دوآن مون این است که مردم عادی اجازه عبور از آن را نداشتند و صرفا برای گذر خانواده سلطنتی احداث شده بود. لازم به ذکر است که این دروازه از یک درب اصلی در مرکز و چهار درب کوچک فرعی در اطراف تشکیل شده است. زیبایی این دروازه در شب و زمانی که چراغ فانوس های زیبای آن -که به شکل نیلوفر آبی طراحی شده اند- روشن می شود، دوچندان می شود.

باک مون (دروازه شمالی): این دروازه آجری که طاقی سنگی برفراز خود دارد، به عنوان مکانی برای پرستش دو تن از برجسته ترین حکمرانان هانوی استفاده می شود. این افراد که هوآنگ دیو و نگوین تری فونگ نام دارند، جزو کسانی بودند که در زمان هجوم مستعمران فرانسوی، به پادشاه خود وفادار ماندند و نامشان را برای همواره در یاد مردم ویتنام ماندگار ساختند.

هائو لائو (پاگودای شاهزاده): هائو لائو که به برج پشتی معنی می شود، ساختمانی است متشکل از یک زیرزمین و سه طبقه. این برج که برای اقامت شاهزادگان و ملکه احداث شده بود، در قرن نوزدهم به شدت آسیب دید، اما بعدها فرانسوی ها این مکان را به شکل و شمایل اصلی آن بازسازی کردند.

قلعه سلطنتی تانگ لانگ هانوی

اتاق و تونل دی 67 (D67): این تونل زیرزمینی که در اتاق دی 67 ، اتاقی واقع در بخش شمالی سرسرای کین تین، قرار گرفته است، یکی از جذاب ترین بخش های قلعه سلطنتی تانگ لانگ به حساب می آید، این مکان -که از آن برای برای تخلیه قلعه در مواقع اضطراری استفاده می شد- جزو جدیدترین بخش هایی است که به قلعه سلطنتی تانگ لانگ افزوده گشته و به تجهیزاتی از قبیل سیستم عایق صوتی مجهز شده است.

هزینه و زمان پیشنهادی بازدید از قلعه سلطنتی تانگ لانگ چقدر است؟

طبیعی است که بازدید از چنین مکان جذابی منوط به پرداخت هزینه ورودی باشد؛ اما این هزینه برای بچه ها، دانش آموزان و سالمندان نیم بها محاسبه می شود. ناگفته نماند که برای بازدید از قلعه سلطنتی تانگ لانگ به زمانی حدود یک ساعت و نیم احتیاج دارید.

فصل مناسب برای بازدید از قلعه سلطنتی تانگ لانگ چه زمانی است؟

چنانچه دوست دارید در آب و هوایی مطلوب از قلعه سلطنتی تانگ لانگ بازدید کنید، زمانی بین ماه های مارس تا آپریل را برای خرید بلیط هواپیما هانوی برگزینید. در این زمان از سال هوای این منطقه بسیار مساعد و معتدل بوده و برای بازدید از جاهای دیدنی هانوی بسیار مناسب است.

در نزدیکی قلعه سلطنتی تانگ لانگ از چه جاهای دیدنی دیگری می توان بازدید کرد؟

معبد کوان تان: 700 متر

آرامگاه هوشی مین: 850 متر

معبد ادبیات: 1.4 کیلومتر

زندان هوا لو: 2 کیلومتر

تئاتر عروسکی تانگ لانگ: 3 کیلومتر

دریاچه هوان کیم: 3 کیلومتر

چه هتل هایی در نزدیکی قلعه سلطنتی تانگ لانگ برای اقامت وجود دارد؟

سنترال گیست هاوس: 500 متر

اقامتگاه ترونگ تام هوی: 550 متر

هتل هانوی سوئیت فمیلی هومستی: 750 متر

هتل دراگون پرل: 1.4 کیلومتر

هتل اسکای لارک: 1.4 کیلومتر

چه رستوران ها و غذاخوری هایی نزدیک به قلعه سلطنتی تانگ لانگ هستند؟

رستوران فوک دانگ: 210 متر

رستوران نها هانگ نام لانگ: 270 متر

رستوران پالاس کافه: 300 متر

رستوران هیلان کافی: 300 متر

رستوران کونگ وین نهو: 450 متر

منبع: گردشبان
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1197

به "قلعه سلطنتی تانگ لانگ؛دژ تاریخی هانوی، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه سلطنتی تانگ لانگ؛دژ تاریخی هانوی، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید