موافقت با افزایش 20 درصدی جذب دانشجویان پزشکی

به گزارش آخرین خبر، شورای عالی انقلاب فرهنگی با افزایش سالیانه جذب 20 درصد دانشجوی پزشکی نسبت به سال قبل، به مدت 4 سال موافقت کرد. این دانشجویان در همه دانشگاه های کشور جذب خواهند شد، اما به صورت بومی گزینی به منطقه ها محروم اختصاص پیدا می نمایند.

موافقت با افزایش 20 درصدی جذب دانشجویان پزشکی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در جلسه عصر روز سه شنبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، که به ریاست سید ابراهیم رییسی برگزار گردید، آنالیز افزایش جذب دانشجویان رشته های پزشکی و تدوین سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی در دستور کار نهاده شد.

در این جلسه افزایش سالیانه جذب 20 درصد دانشجوی پزشکی نسبت به سال قبل به مدت 4 سال مورد موافقت اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی نهاده شد. این افزایش اختصاص به منطقه ها محروم دارد و دانشجویان در همه دانشگاه های کشور جذب خواهند شد، اما بصورت بومی گزینی به منطقه ها محروم اختصاص پیدا خواهند کرد.

این افزایش بطور خاص برای عموم داوطلبین به منظور خدمت در منطقه ها محروم بوده و تابع ضوابط سایر سهمیه ها نیست. در مجموع این چهار سال، 9000 نفر به ظرفیت پزشکی کشور اضافه خواهد شد.

بعلاوه در جلسه امروز سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه و قرار شد اعضا نظرات خود را ظرف مدت یک هفته به کارگروه تحول این شورا تحویل دهند.

این سند مشتمل بر بخش هایی، چون قرارگاه فرهنگی کشور، تحول در شورا، ترکیب حضور اعضای حقوقی، تحول در دبیرخانه و تاکید بر ساختار اجرایی شدن شورا تدوین شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 11 اسفند 1400 بروزرسانی: 11 اسفند 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 2031

به "موافقت با افزایش 20 درصدی جذب دانشجویان پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت با افزایش 20 درصدی جذب دانشجویان پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید