نگهداری عجیب خودرو ها در شهر منفی 70 درجه

به گزارش آخرین خبر، افراد محلی برای آب کردن یخ و نگهداری خودرو از تکنیک خاصی استفاده می نمایند که حدود دو ساعت طول می کشد. خودرویی که در تصویر می بینید یک یواز است که جزو سرسخت ترین خودروهای ساخت روسیه محسوب می گردد.

نگهداری عجیب خودرو ها در شهر منفی 70 درجه

زندگی در سردترین مکان های مسکونی دنیا خیلی سخت به نظر می رسد. شهر یاکوتیا در سیبری، سردترین شهر دنیا لقب گرفته است. با این حال نگهداری خودرو در این شهر چگونه صورت می گیرد؟

اصلا می توان در این شهر خودرویی را فعال نگه داشت؟ این کار به علت دمای بسیار پایین شهر یاکوتیا که تا 70- درجه سانتیگراد می رسد، کار بسیار چالش برانگیزی است. اگر خودرویی در این شرایط محافظت نشده باقی بماند، ممکن است در عرض چند دقیقه منجمد گردد. دمای ثبت شده در عکس این مقاله 58- درجه سانتیگراد است.

افراد محلی برای آب کردن یخ و نگهداری خودرو از تکنیک خاصی استفاده می نمایند که حدود دو ساعت طول می کشد. خودرویی که در تصویر می بینید یک یواز است که جزو سرسخت ترین خودروهای ساخت روسیه محسوب می گردد.

برای جلوگیری از یخ زدگی اتومبیل، عایق بندی و نگهداری خودرو در یک گاراژ گرم طی زمستان سرد و سخت ضرورت دارد.

با این حال، گرم نگه داشتن یک گاراژ در چنین سرمای شدیدی می تواند سخت و پرهزینه باشد، بنابراین بسیاری از افراد محلی تصمیم می گیرند با خارج کردن باتری و بیرون گذاشتن خودرو برای یخ زدن، در زمستان فقط از آن نگهداری نمایند. آن ها باید تا بهار برای آب کردن یخ خودروهای خودشان صبر نمایند.

روشن گذاشتن همیشگی، راه چاره عجیب نگهداری خودرو!

یکی دیگر از راه های جلوگیری از یخ زدگی خودرو در طول زمستان، روشن ماندن موتور در تمام مدت است که در یاکوتیا یک روش رایج نگهداری خودرو است و مردم از اکتبر تا آوریل خودروها را با موتور روشن پارک می نمایند. این روش به طور قطع جواب می دهد،. اما مسلماً منجر به افزایش شدید مصرف سوخت نیز می گردد.

علاوه بر نگهداری خودرو، رانندگی در چنین شرایطی می تواند خطرناک باشد، به خصوص اگر خودرو در جاده گیر کند. در یاکوتیا، سفر از یک شهر به شهر دیگر ممکن است چندین روز طول بکشد. اگر خودرو خراب گردد، می تواند برای سرنشینان خطرات جانی داشته باشد، بنابراین سرویس منظم خودرو و عایق بندی مناسب آن بسیار مهم است.

افراد حاضر در تصویر کنستانتین و آناتولی دو فرد محلی در یاکوتیا هستند. آن ها در حال عایق بندی وسایل نقلیه خود برای جلوگیری از یخ زدگی به تصویر کشیده شده اند. این دو فرد حدود 70 دلار (3 میلیون تومان) برای تهیه مواد و ابزارهای لازم به منظور محافظت از خودرو در برابر یخ زدگی هزینه نموده اند.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 22 بهمن 1401 بروزرسانی: 22 بهمن 1401 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 2263

به "نگهداری عجیب خودرو ها در شهر منفی 70 درجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگهداری عجیب خودرو ها در شهر منفی 70 درجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید