هشدار به دارندگان خودرو، هک پهپادها و خودروها با هوش مصنوعی

به گزارش آخرین خبر، خبرنگاران : کارشناسان امنیت سایبری هشدار می دهند که در آینده نزدیک می توان از هوش مصنوعی برای هک کردن پهپادها و خودروها سوءاستفاده کرد.

هشدار به دارندگان خودرو، هک پهپادها و خودروها با هوش مصنوعی

، متخصصان امنیتی می گویند حفره های امنیتی متعددی در وسایل نقلیه هوشمند امروزی و نیز پهپادهای خودران وجود دارد که شناسایی آنها با ابزار هوش مصنوعی به سادگی ممکن است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس: بر همین اساس هکرها می توانند آسیب پذیری های یادشده را به سادگی شناسایی نموده و حملاتی را بر علیه خودروها و پهپادها انجام داده و حتی کنترل آنها را در دست بگیرند. این امر می تواند به تهدید جانی سرنشینان خودروهای مختلف منجر گردد و حتی منجر به کنترل پهپادهای در حال پرواز توسط هکرها گردد.

آنالیز هایی که در این زمینه به طور مشترک توسط ترندمیکرو، یوروپل و سازمان ملل اجرا شده نشان می دهد که اگر چه هوش مصنوعی مزایای زیادی برای انسان ها دارد، ولی تهدیدهای تازه ای را نیز برای جوامع بشری به وجود می آورد که منجر به شکل گیری انواع جدید جنایت و فعالیت های تخریبی می گردد.

از همین رو شرکت های سازنده پهپادها و خودروها باید استانداردهای امنیتی تولیدات خود را ارتقا دهند و از نرم افزارها و سخت افزاری پیشرفته ای استفاده نمایند که به سادگی قابل هک کردن نباشند.

مساله نگران نماینده امکان سوءاستفاده از هوش مصنوعی برای کشتار انسان ها با استفاده از خودروهای خودران و پهپادهاست. به عنوان مثال می توان با بهره گیری از آسیب پذیری های نرم افزاری خودروهای خودران کاری کرد که این خودروها عابران پیاده را در خیابان ها تشخیص ندهند و با برخورد با آنها موجب کشتارشان شوند. از همین رو ارتقای قابلیت های امنیتی خودروهای خودران کاملاً لازم است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1389

به "هشدار به دارندگان خودرو، هک پهپادها و خودروها با هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار به دارندگان خودرو، هک پهپادها و خودروها با هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید