پول پاداش بانوان تیم ملی فوتسال چه شد و کجا رفت؟، پاداش برای مترجم ها، وعده برای قهرمانان

به گزارش آخرین خبر، آنالیز اخبار مربوط به پاداش قهرمانی تیم فوتسال بانوان در آسیا نشان می دهد فدراسیون فوتبال عزمی برای پرداخت این پول ندارد.

پول پاداش بانوان تیم ملی فوتسال چه شد و کجا رفت؟، پاداش برای مترجم ها، وعده برای قهرمانان

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، دومین قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان ایران در آسیا، 22 اردیبهشت ماه 97 رقم خورد. به دلیل دومین قهرمانی این قهرمانان بی ادعا، فدراسیون فوتبال وعده پرداخت پاداش 22 میلیونی را به آنها داد که با گذشت 760 روز (بیش از دو سال) از قهرمانی آنها، این پاداش هنوز پرداخت نشده است.

فدراسیون فوتبال در حالی بارها از پرداخت این پاداش طفره رفته که علت آن را مسائل اقتصادی عنوان نموده است. پوشیده نیست که فوتبال و به ویژه فدراسیون با مسائل اقتصادی زیادی روبرو است، اما آیا فقط برای پرداخت پاداش بانوان که افتخار آفریدند، مشکل اقتصادی وجود دارد؟ فدراسیون چگونه از پرداخت پاداشی ناچیز به بانوان طفره می رود، اما در این مدت هزینه های شگفت انگیزی نموده که پاسخ روشن و شفافی هم برای آن ندارد.

جالب است که فدراسیون فوتبال در حالی پاداش قهرمانی تیم فوتسال بانوان در آسیا را پرداخت نمی نماید که بودجه پرداخت این پاداش را هم از وزارت ورزش گرفته است. ژاله فرامرزیان، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان 8 خردادماه 97، درست 17 روز پس از قهرمانی تیم فوتسال بانوان گفته بود: با وجود اینکه این قهرمانی در سال 97 رخ داد، ولی با تأکید رئیس جمهور و وزیر ورزش و جوانان، پاداش این قهرمانان هم به همراه دیگران برای تجلیل از کار بزرگی که صورت گرفت پرداخت شد و در اختیار فدراسیون فوتبال قرار گرفته است. (لینک مصاحبه)

فدراسیون در این تاریخ درگیر جام جهانی 2018 روسیه و آمادگی شاگردان کارلوس کی روش بود. با بپذیریم رئیس، دبیرکل، خزانه دار و هر فردی که مسئولیتی در این زمینه داشتند درگیر جام جهانی بودند، اما آیا پس از بازگشت تیم ملی از روسیه، نباید پاداش بانوان پرداخت می شد، آنهم در حالی که فدراسیون بودجه آن را از وزارت ورزش و جوانان دریافت نموده و تعیین نیست این پول چه شده است. می توان این پول را هم جزو ابهامات اقتصادی فدراسیون فوتبال بدانیم، جایی که تناقضات صحبت های خزانه دار فدراسیون فوتبال و مهدی تاج درباره پاداش جام جهانی ابهامات را تأیید می نماید.

ماجرای پاداش بانوان هنوز حل نشده و قهر بازیکنان این تیم در مقطعی و عدم حضورشان در اردو هم فایده ای جز وعده مهدی تاج را به دنبال نداشت. زمانی که رئیس فدراسیون فوتبال در اردوی این تیم شرکت کرد و وعده پیگیری را داد، اما تا خاتمه دوره ریاستش پولی به بانوان پرداخت نشد. ضمن اینکه تاج در حالی وعده پیگیری را داد که خودش مقام ارشد فدراسیون بود و سؤال اینجاست که او قرار بوده این پاداش را از کجا پیگیری کند؟ (لینک خبر)

جالب اینجاست، لیلا صوفی زاده، نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال هم که باید پیگیر این مسئله باشد، پس از دو سال از این مسئله شکایت نموده و وظیفه پیگیری آن را بر عهده رئیس فدراسیون و کمیته اقتصادی دانسته بود، اما آیا بهتر نبود او خودش پیگیری مصرانه ای داشته باشد تا حق قهرمانان ضایع نشود؟ صوفی زاده پس از دو سال گفته بود: کمیته اقتصادی فدراسیون پس از مدت ها پیگیری کمیته بانوان پاداش تیم ملی فوتسال را در اولویت پرداخت قرار داده و اظهار نموده است که اگر وزارت ورزش در سال های گذشته اعتبار فدراسیون را پرداخت می کرد، این پاداش و پاداش سایر تیم های ملی هم پرداخت می شد.

نایب رئیس بانوان فدراسیون چگونه چنین ادعایی را از سوی کمیته اقتصادی مطرح می نماید، در حالی که وزارت ورزش همان زمان اعلام نموده پاداش بانوان به حساب فدراسیون واریز شده است؟ آیا او نباید به عنوان نایب رئیس فدراسیون و رئیس کمیته بانوان در جریان این مسائل باشد؟ اگر این ادعای کمیته حقوقی درست باشد، یعنی یا این پول توسط وزارت ورزش واریز نشده و فدراسیون هم در آن موقع به ادعای فرامرزیان واکنش نشان نداده، یا این پول صرف کاری دیگر شده است.

نکته جالب اینکه سخنگوی فدراسیون فوتبال چندی پیش گفته بود که برای پرداخت پاداش 22 میلیون تومانی بانوان منتظر دریافت مطالبات شان از فیفا هستند! نکته ای که عجیب است و جای تأمل فراوانی دارد. (لینک خبر)

اتفاق تلخی است که مترجم تیم ملی مردان 19 هزار یورو یا به عبارتی 380 میلیون تومان پاداش گرفته که تقریباً معادل مجموع پاداش قهرمانی تیم فوتسال بانوان در آسیاست، اما پس از دو سال بانوان قهرمان هنوز به حق خود نرسیده اند. اینجاست که شاید باید به بازیکنان بانوان حق داد که از تبعیض صحبت نمایند و نسبت به این موضوع معترض باشند. آنها اگر 22 میلیون خود را پس از قهرمانی گرفته بودند، می توانستند حداقل یک خودروی پراید خریداری نمایند، اما اگر همین حالا هم این پول را بگیرند، این خودرو با پاداش هر چهار نفر آنها به دست می آید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1125

به "پول پاداش بانوان تیم ملی فوتسال چه شد و کجا رفت؟، پاداش برای مترجم ها، وعده برای قهرمانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پول پاداش بانوان تیم ملی فوتسال چه شد و کجا رفت؟، پاداش برای مترجم ها، وعده برای قهرمانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید