چرا سیب زمینی گران شد؟

به گزارش آخرین خبر، به گزارش خبرنگاران، قیمت سیب زمینی در بازار افزایش یافت. با وجود این بعضی، افزایش صادرات سیب زمینی را به بعضی کشور های همسایه، عامل این رشد قیمت می دانند.

چرا سیب زمینی گران شد؟

آن طور که همشهری آنلاین گزارش داده، اکنون میوه فروشی های سطح شهر هر کیلوگرم سیب زمینی را به نرخ 12 تا 15 هزار تومان به مشتریان عرضه می نمایند.

این افزایش قیمت در شرایطی است که نرخ عمده فروشی و خرده فروشی سایر انواع سبزی و صیفی در میادین و میوه فروشی های سطح شهر نه تنها نوسان کمتری نسبت به هفته گذشته داشته است بلکه با وجود بارش ها و شرایط نامساعد جوی نرخ بعضی اقلام مانند گوجه فرنگی افت یک تا 2 هزار تومانی قیمت را تجربه نموده است.

با وجود این بعضی، افزایش صادرات سیب زمینی را به بعضی کشور های همسایه، عامل این رشد قیمت می دانند. علاوه بر آن فاصله قیمت کف، سقف و ممتاز انواع سیب زمینی نورس و سیب زمینی ترشی در میدان مرکزی میوه و تره بار فاصله مشهودی با نرخ خرده فروشی این اقلام دارد، به نحوی که نرخ هر کیلوگرم سیب زمینی نورس در نرخنامه سازمان میادین به ترتیب 4 هزار، 6 هزار و 7 هزار تومان و سیب زمینی ترشی 8 هزار، 10 هزار و 12 هزار تومان مشخص شده است.

با در نظر گرفتن اندازه سود مصوب خرده فروشی این محصول در واحد های صنفی، رشد دو تا پنج هزار تومانی این محصول را در سطح خرده فروشی شاهد هستیم.

آخرین اخبار جامعه را از صفحه جامعه خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 اسفند 1400 بروزرسانی: 4 اسفند 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 2023

به "چرا سیب زمینی گران شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا سیب زمینی گران شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید