مصر خواستار اتخاذ موضع قاطع درباره انتقال تروریست ها از سوریه به لیبی شد

به گزارش آخرین خبر، معاون وزیر خارجه مصر با اشاره به خطرات انتقال تروریست ها از سوریه به لیبی، خواستار اتخاذ موضع قاطع در برابر کشورهای حامی این تروریست ها شد.

مصر خواستار اتخاذ موضع قاطع درباره انتقال تروریست ها از سوریه به لیبی شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، حمدی سند لوزا معاون وزیر خارجه مصر در امور آفریقا در نخستین نشست وزرای خارجه کشورهای حاشیه دریای مدیترانه که بنا به دعوت فرانسه به منظور مبارزه با تروریسم و حمایت از توان نظامی این کشورها برگزار گشت، شرکت کرد.

این نشست به صورت ویدئو کنفرانس و با مشارکت وزرای خارجه پنج کشور حاشیه دریای مدیترانه به اضافه وزرای خارجه چند کشور عضو اتحادیه اروپا و آفریقا و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و کمیساریای عالی اتحادیه آفریقا برگزار گشت.

طبق گزارش وبگاه الیوم السابع، حمدی سند لوزا در این نشست با اشاره به تهدیدات انتقال تروریست ها از سوریه به لیبی و خطرات آن برای کشورهای همسایه به ویژه پنج کشور ساحل مدیترانه خواستار اتخاذ موضع قاطع در برابر کشورهای حامی تروریست ها و مسئول انتقال آن ها از سوریه به لیبی شد.

لیبی از زمان سرنگونی حکومت معمر قذافی رهبر سابق لیبی در سال 2011 ، تحت کنترل دو دولت موازی در شرق و غرب در آمده است؛ دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس (غرب کشور) که در سطح جهان به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر فرمانده شبه نظامیان ارتش ملی لیبی را حمایت می کند.

حفتر از یک سال قبل با حمایت مصر، امارات و عربستان (و همچنین روسیه و چند کشور غربی) با هدف اشغال پایتخت، عملیات نظامی علیه طرابلس را آغاز کرده است اما با مقاومت شدید نیروهای دولت السراج و اخیرا نیز شکست های سختی متحمل شد. نیروهای دولت السراج از حمایت ترکیه، قطر و ایتالیا برخوردارند.

در همین ارتباط مرکز موسوم به دید بان حقوق بشر سوریه که نهادی وابسته به مخالفان دولت سوریه و مستقر در شهر لندن است، از اقدام ترکیه در اعزام نیروهای جدید به لیبی خبر داده و گفته است که تا کنون 7850 تروریست از سوریه به ترکیه منتقل شده اند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1134

به "مصر خواستار اتخاذ موضع قاطع درباره انتقال تروریست ها از سوریه به لیبی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصر خواستار اتخاذ موضع قاطع درباره انتقال تروریست ها از سوریه به لیبی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید